Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 28 marca 2024, czwartek.  Imieniny: Aleksandra, Anieli, Antoniego, Gustawa, Joanny

Mistrzostwa Europy Centralnej Strong Man Team 2008

GLADIATORZY NASZYCH CZASÓW

24 maja, na scenie czarnkowskiego amfiteatru w parku Staszica, odbyła sie trzecia z czterech części Mistrzostw Europy Centralnej Strong Man Team 2008 organizowanych przez Atletik Strong Man Peksa.

Pomysłodawcą urządzenia w naszym regionie zawodów siłaczy o randze mistrzostw europy był utytułowany reprezentant Polski na arenie międzynarodowej Grzegorz Peksa. Po raz pierwszy zmagania sportowe w tej formie odbyły się w zeszłym roku. Wówczas zawodnicy walczyli o miano najsilniejszych europejczyków w Trzciance, Rawiczu i Czarnkowie. Mistrzami 2007 zostali Polacy: Ireneusz Kuraś i Tyberiusz Kowalczyk. Drugie miejsce zajął także polski duet: Damian Sierpowski i Michał Szylerowski, natomiast trzeci wynik przypadł reprezentantom Serbii.
W tym roku w szranki stanęło siedem dwuosobowych zespołów. W czarnkowskiej części, poprzedzonej zmaganiami w Pile i Trzciance, rozegrano cztery konkurencje: przenoszenie worków na rampę, podnoszenie szkockiej belki, podnoszenie sztangi i podnoszenie odważnika.
Rywalizację wygrali przedstawiciele Serbii zdobywając 71,5 punktu. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Polski I - 61,5, Węgier - 53, Czech - 52, Polski II - 38,5, Słowenii - 33,5 i Słowacji - 16. Finał mistrzostw rozegrano dzień później w Jutrosinie.
Marcin Małecki

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury