Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piątek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

ZAWODY WĘDKARSKIE

W niedzielne, pochmurne i przeplatane deszczem przedpołudnie, nad rzeką Noteć w okolicach stadionu piłkarskiego w Czarnkowie, odbyły się indywidualne zawody w wędkarstwie spławikowym "O Puchar Burmistrza Miasta Czarnków". Rywalizację dla swoich członków zorganizowało "Koło PZW Miasto Czarnków".

Po trwających trzy i pól godziny zmaganiach, które sędziowali Mirosław Czarnecki, Władysław Wicher i Grzegorz Cichowicz, spośród 36 uczestników wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach. Wśród juniorów najlepszym okazał się Mateusz Rzysko gromadząc na swoim koncie 2225 pkt, tym samym uzyskując najlepszy wynik zawodów. Na drugim miejscu z 90 pkt uplasował się Damian Kurtz. W kategorii kadetów najwyższe miejsce na podium zajął Bogusław Spiker (200 pkt), za nim znaleźli się Maciej Zdunko (150 pkt) i Elżbieta Zawadzka (50 pkt). Najlepszym seniorem został Bogusław Kluczka (680 pkt), pokonując Łukasza Majewskiego (610 pkt) i Andrzeja Przyłuckiego (515 pkt).
Zawody zakończyła konsumpcja pysznych skrzydełek z grilla i oczywiście dekoracja zwycięzców. Puchary i nagrody rzeczowe wręczał burmistrz Czarnkowa Franciszek Strugała.
Marcin Małecki

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury