Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 14 listopada 2018, środa.  Imieniny: Agaty, Elżbiety, Emila, Józefa, Włodzimierza

R E K L A M A















free counters


PROTOKÓŁ JURY "SALONU WIELKOPOLSKIEGO 2011"


Jury w składzie:

Marcin Berdyszak - rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - przewodniczący
Małgorzata Derwich - Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu
Janusz Argasiński - artysta plastyk z Piły
Grażyna Rębarz - artysta plastyk - prezes Związku Artystów Plastyków
Jan Pertek - dyrektor MCK w Czarnkowie

na posiedzeniu w dniu 22 października 2011 r. w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie obejrzało i oceniło 236 prac 96 autorów, obejmujące różne dziedziny sztuk plastycznych zgłoszone na "Salon Wielkopolski 2011". Jury postanowiło zakwalifikować na wystawę 70 prac 43 autorów i przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX "Salonu Wielkopolskiego 2011" - Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Weroniki Tadaj - Królikiewicz z Pasymia za prace "Dom I, Dom III, Dom IV" - ołówek na papierze

Nagroda Starosty Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego dla Moniki M. Korona z Poznania za dyptyk "TAG - cykl czerwony" - akryl, kolaż

Nagroda Burmistrza Czarnkowa dla Janusza Rafała Głowackiego z Jamna za pracę "Przechowalnia bagażu - Anima Vilis" - olej na płótnie

Wyróżnienie Wojewody Województwa Wielkopolskiego dla Anny Słonka - Moskwa z Poznania za rzeźbę "Odcienie… 2011"

Wyróżnienie Oddziału Poznańskiego Związku Artystów Plastyków dla Przemysława Olczaka z Żarnowca za pracę "Linoskoczek" - olej na płótnie

Wyróżnienie Posłanki Małgorzaty Janyska dla Jerzego Tomali z Rzeszowa za prace "Dąb w ogrodzie LXVIII i Dąb w ogrodzie XXXIII" - akryl na płótnie

Wyróżnienie Związku Artystów Plastyków dla Pawła Warchoła z Oświęcimia za pracę "Autoportret" - rysunek tuszem.

Prace zakwalifikowane na "Salon Wielkopolski 2011"

1 Katarzyna AFTYKA Wałcz - MĘSKA RZECZ -olej na płótnie - tryptyk
2 Przemysław BUKOWSKA Dąbrowa Górnicza - ZNAKI V, ZNAKI VI - druk cyfrowy
3 Dariusz Dart CHOJNACKI Kalisz - PAMIĘĆ PRZESTRZENI I, II, III - fotografika
4 Adam CZECH Gliwice - AD-DYTON KAMIENNY IV, VI - litografia barwna
5 Eugeniusz DELEKTA Bielsko Biała - MARTWA NATURA Z WIOLONCZELĄ, JURAJSKIE REMINISCENCJE V, METROPOLIS SILESJA X - druk cyfrowy
6 Andrzej FRONCZAK Włocławek -POCZTÓWKA Z CELULOZY, …A TAJEMNIC JEST 24… - tech. własna, płyta
7 Janusz Rafał GŁOWACKI Jamno - PRZECHOWALNIA BAGAŻU - ANIMA VILIS -olej nagroda BURMISTRZA CZARNKOWA
8 Danuta Dagry GRABOWSKA Laskowo - NADZIEJA - olej, - tryptyk
9 Marcin JASIŃSKI Łódź - BEZ TYTUŁU I, II, III - olej na płycie -tryptyk
10 Dariusz KACA Kutno - CZAS NARODZIN, KOSZULA DEJANIRY - linoryt barwny
11 Magdalena KLESZYŃSKA Poznań - BEZ TYTUŁU - ołówek na papierze - tryptyk
12 Krzysztof KOPEĆ Katowice -BEZ TYTUŁU, BEZ TYTUŁU I -tech, mieszana, płótno
13 Monika M. KORONA Poznań - TAG - cykl czerwony - akryl, kolaż - dyptyk NAGRODA STAROSTY POWIATU CZARNKOWSKO- TRZCIANECKIEGO
14 Danuta Kruger Berlin - BEZ TYTUŁU - olej na płótnie
15 Jarosław KWIECLICH Częstochowa - KAMIENNA GŁOWA III, KAMIENNA GŁOWA VIII - olej, metal, płótno
16 Renata LICHAŃSKA-MLECZKO Kęty - ULICZKA KRÓLICKIEGO - akryl na płycie
17 Monika MARCHEWKA-CZECH Gliwice - KANIONY PIĘKNA I, KANIONY PIĘKNA II, TEATR MODY II CGD
18 Marcin MAKULSKI Wrocław - LABIRYNT ZIELONY - olej na płótnie
19 Tomek MISTAK Sanok - MIASTO WIDMO III - akryl, płótno
20 Agata NOWAK Poznań - SKOK O TYCZCE, SKOK DO WODY - linoryt barwny
21 Zbigniew OKOPSKI Poznań - VIWALDI - z cyklu "Cztery pory roku" - rzźba, drewno
22 Przemysław OLCZAK Żarnowiec - LINOSKOCZEK - akryl wyróżnienie ODDZIAŁU POZNAŃSKIEGO ZWIĄZKU ARTYSTÓW PLASTYKÓW
23 Marcin PAPROTA Wałcz - BOĆKI - olej
24 Emilia PITUCHA Lublin - SCHODY DO NIEBA I, II - rysunek ołówkiem
25 Jerzy POSZEPCZYŃSKI Wałcz - IMPRESJA PEJZAŻOWA II - akwarela
26 Kazimierz RAFALIK Poznań - PAMIĘTAJ - rzeźba
27 Maryla RAKOWSKA-MOLENDA Rynarzewo - WIECZÓR - olej na płótnie
28 Aleksandra REJ Chorzów - TESIA - z cyklu "Wszystko to co kocham" - olej, akryl, płótno
29 Wojciech ROBAKIEWICZ Śrem - NADIA, M-JA, ES - olej
30 Antoni RUT Poznań - W SIECI CODZIENNOŚCI I, II, III - foto-grafika
31 Katarzyna SANIEWSKA Warszawa - STREFY WPŁYWU - olej na płótnie
32 Aleksander SALIJ Ostrowiec Świętokrzyski - AKT, PORTRET PANIK - chimmigrammes
33 Anna SŁONKA-MOSKWA Poznań - ODCIENIE…2011 - rzeźba,miedź - tech, autorska wyróżnienie WOJEWODY WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
34 Roman SOLSKI Kalonka - KOŃ, EWA brąz, rzeźba
35 Sylwester STABRYŁA Sanok - UKRYTE I, II - olej na płótnie
36 Olena SURINA Świdnica - ICH BIN, KÓZKA - akryl na płótnie
37 Elżbieta SUSZEK Poznań - BEZ TYTUŁU - batik, płótno - dyptyk
38 Piotr SZLANGA Czarnków - KOŚCIUSZKI - olej na płótnie
39 Jagoda SZYMAŃSKA Poznań - AUTOPORTRET - olej na płótnie
40 Weronika TADAJ-KRÓLIKIEWICZ Pasym - DOM I, DOM III, DOM IV - ołówek na papierze GRAND PRIX
41 Jerzy TOMALA Rzeszów - DĄB W OGRODZIE LXVIII, DĄB W OGRODZIE XXXIII - akryl, płótno wyróżnienie POSŁANKI MAŁGORZATY JANYSKI
42 Paweł WARCHOŁ Oświęcim -GOTTEL, CIOTKA DANKA, AUTOPORTRET - rys, tuszem wyróżnienie ZWIĄZKU ARTYSTÓW PLASTYKÓW
43 Stanisław WOJCIESZAK Poznań - PRZEMIJANIE - foto-rzeźba

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.