Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piątek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

ZŁOTO DLA "GÓRKI" W PRZEŁAJACH

W dniu 24 września na trasach biegowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie przeprowadzono XV Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko - Pilskiego "Sprawni-Razem".

Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem i do Czarnkowa przybyli reprezentanci różnych dyscyplin, biorący udział w Mistrzostwach Polski. Przyjechało blisko 60 zawodników ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Jastrowia, Gębic, Piły, Starej Łubianki, Wągrowca, Wyrzyska i Czarnkowa.
Przeprowadzono 4 biegi w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej, osobno dla dziewcząt i chłopców. Nagrody, dyplomy, medale wręczył dyrektor ZSP w Czarnkowie, Jan Palacz. Zwycięskie ośrodki nagrodzone zostały pucharami. Najlepsi biegacze pojadą na Mistrzostwa Polski do Ostrzeszowa. Po udekorowaniu zwycięzców wszystkich zaproszono na obiad do znajdującej się w Internacie ZSP w Czarnkowie stołówki. Szkołę na "Górce" reprezentowali uczniowie: Natalia Okoniewska, Urszula Wilant, Joanna Wasiłek, z klasy drugiej oraz Daria Wróblewska i Paweł Gauza z klasy pierwszej. Dziewczęta wywalczyły zespołowo pierwsze miejsce. Jest to olbrzymi sukces, a złoty medal potwierdził bardzo dobre przygotowanie sportowe. Indywidualnie w biegu na dystansie 1500m zajęły kolejno 2, 5, 6 i 8 miejsce. Paweł w biegu na dystansie 3000 m zajął indywidualnie 10 miejsce.