Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024, piątek.  Imieniny: Ady, Konrada, Leona, Włodzimierza

GRAND PRIX WIELKOPOLSKI

W niedzielę, 2 marca, w hali sportowej czarnkowskiego gimnazjum odbyły się zawody tenisa stołowego młodziczek i młodzików w ramach III Grand Prix Wielkopolski. Na starcie stanęło 75 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 16 klubów sportowych z całej Wielkopolski.

Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu, Klub Tenisa Stołowego Plastmet Noteć Czarnków oraz Urząd Miasta Czarnków. Na hali sportowej czarnkowskiego gimnazjum ustawiono 12 stołów tenisowych, gdzie już od godz. 10.00 w niedzielne przedpołudnie rozpoczęło rywalizację 42 chłopców i 33 dziewczęta w kategorii młodzików. Zanim jednak przy stołach stanęli zawodnicy, oficjalnego otwarcia zawodów dokonał wiceburmistrz Czarnkowa Grzegorz Kaźmierczak. Wszystkich przybyłych w imieniu organizatorów powitał Jan Staszczyk, prezentując gości honorowych w osobach współwłaściciela firmy Plastmet Tomasza Sikory oraz radnych powiatowych i jednocześnie sponsorów nagród rzeczowych Piotra Ławińskiego oraz Bogdana Tomaszewskiego. Rozpoczęto rywalizację, która trwała nieprzerwanie ponad sześć godzin. A było o co walczyć, bo 2 najlepszych zawodników i 2 najlepsze zawodniczki otrzymywały awans do III Grand Prix Polski. Sędzią głównym zawodów był Roman Kaczmarek, a pomagali mu Paweł Peszko i Jan Staszczyk. Sędziowie musieli wesprzeć się członkami uczestniczących w rozgrywkach klubów, gdyż rywalizacja prowadzona była jednocześnie na 12 stołach. Około godz. 16.00 zawody dobiegły końca. Okazało się, że awans do zawodów ogólnopolskich wśród dziewcząt wywalczyły Zuzanna Sułek i Maja Zielińska z LKTS Luboń, a wśród chłopców Patryk Pyśk z LKTS Luboń i Jakub Jankowski z KS Polonia Śmigiel. Wśród zawodników rywalizujących na czarnkowskiej hali, nie zabrakło również reprezentantów powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego. Wśród dziewcząt wysokie 7 miejsce wywalczyła Agata Ławińska, a 29 była Agnieszka Sobczak. Natomiast wśród chłopców najwyżej, bo na 4 miejscu sklasyfikowany został Dominik Bednarek, 9 miejsce zdobył Artur Lemieszka, 13 miejsce wywalczył Igor Niedźwiedzki, 25 Kacper Nowak i 29 Mikołaj Kowalski. Zdobywcy miejsc od 1 do 3 otrzymali piękne puchary, a pozostali pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 8 obdarowani zostali wartościowymi nagrodami rzeczowymi, natomiast pozostali zawodnicy wzięli udział w losowaniu nagród, ufundowanych przez sponsorów. Puchary, dyplomy i nagrody wręczał zawodnikom wiceburmistrz Czarnkowa Grzegorz Kaźmierczak, wspomagany przez przedstawiciela sponsorów Piotra Ławińskiego. Młodzi zawodnicy wyjeżdżali z Czarnkowa uśmiechnięci i zadowoleni, bo jak twierdzili tu zawsze panuje miła atmosfera, a mieszkańcy są bardzo życzliwi i serdeczni.
Marek Ambicki

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury