Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024, wtorek.  Imieniny: Alberta, Heleny, Ilony, Jerzego, Wojciecha

SPORTOWY TYDZIEŃ

Nie mogą narzekać uczniowie Zespołu Szkół w Kuźnicy Czarnkowskiej na brak propozycji aktywnego spędzania wolnego czasu. Szkoła bowiem dba o dobrą formę fizyczną swoich uczniów organizując różnego rodzaju zawody sportowe, w których mogą wykazać się najlepsi sportowcy.

W sobotę, 8 listopada, wszyscy chętni mogli wziąć udział w halowych mistrzostwach gry w piłkę nożną dla szkół podstawowych. Miłośnicy tej dyscypliny sportowej promowali zdrowy i aktywny trybu życia poprzez wspólną zabawę i rywalizację sportową z przestrzeganiem zasad fair play. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn. Drużyna z Romanowa Dolnego pod opieką Małgorzaty Feciuch wywalczyła w turnieju trzecie miejsce, a wystąpiła w składzie: Paweł Norkowski, Rufin Roszak, Bartek Bielejewski, Hubert Sobotka, Jakub Jarosz, Kacper Rotko, Mateusz Dassuj, Kacper Łoziński. Drugie miejsce przypadło zawodnikom ze szkoły podstawowej w Sarbi, natomiast zwycięzcą mistrzostw została drużyna z Kuźnicy Czarnkowskiej.

Z kolei zwolennicy gry w tenisa stołowego, już tydzień później, 15 listopada od wczesnych godzin porannych na hali widowiskowo - sportowej w Kuźnicy Czarnkowskiej wzięli udział w Gminnych Indywidualnych Mistrzostwach. Do rywalizacji stanęły drużyny z Kuźnicy Czarnkowskiej wraz z opiekunem Arkadiuszem Popczukiem, Sarbi z Lidią Mrówką, Śmieszkowa i Huty z Remigiuszem Wolskim i Romanowa Dolnego z Małgorzatą Feciuch. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach z podziałem na płeć dziewczęta i chłopcy. Wśród płci męskiej zwycięzcą został Mateusz Dassuj z Romanowa Dolnego, drugie miejsce zdobył Filip Zalewski z Kuźnicy Czarnkowskiej, a na trzeciej pozycji uplasował się Patryk Wielgosz ze Śmieszkowa. Z kolei w klasyfikacji końcowej dziewcząt najlepszą zawodniczką mistrzostw została Wiktoria Muszyńska ze Śmieszkowa, drugie miejsce wywalczyła Jagoda Łucyk z Huty, a trzecie Martyna Marcinkowska SP Śmieszkowo. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom biorącym udział w sobotnich zmaganiach sportowych serdecznie gratulujemy.
mk

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury