Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 15 listopada 2018, czwartek.  Imieniny: Alberta, Amelii, Artura, Leopolda, Marii, Roberta

R E K L A M A















free counters


PROTOKÓŁ JURY
XIV SALONU WIELKOPOLSKIEGO 2015



Jury w składzie:

Marcin Berdyszak - rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - przewodniczący,
Anna Kamińska - Janowicz - historyk sztuki, przedstawiciel Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu,
Grażyna Rębarz - artysta plastyk - prezes Związku Artystów Plastyków,
Janusz Argasiński - artysta plastyk,
Jan Pertek - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie,
na posiedzeniu w dniu 19 października 2015 r. w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie obejrzało i oceniło 86 prac 41 autorów, obejmujące różne dziedziny sztuk plastycznych, zgłoszonych na Salon Wielkopolski 2015.

Jury postanowiło zakwalifikować na wystawę 70 prac i przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix - nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego
Katarzyna Gielecka - Grzemska z Katowic za prace "Modlitwa 2" i "Popioły 2" - sitodruk, technika mieszana

Nagroda Starosty Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
Wojciech Mendzelewski z Lublina za prace "Pola niepamięci 2" - ceramika

Nagroda Burmistrza Czarnkowa
Natalia Pawlus z Bielsko - Białej za prace "Twoja wina" i "Moja wina" - linoryt

Wyróżnienie firmy Wielkopolska "SKOK"
Norbert Palmer ze Staszowa za tryptyk "Bez tytułu" - akryl na płótnie

Wyróżnienie Posłanki Marii Małgorzaty Janyska
Agnieszka Jankowska z Lublina za prace z cyklu obraz odzyskany "Illuid tempus II", "Illuid Tempus III", Illuid Tempus VIII" - papier, technika własna

Wyróżnienie Związku Artystów Plastyków
Danuta Grabowska z Laskowa za prace "Obraz z tekstem", "Obraz z podtekstem" i "List do mojego miasta" - olej na płycie

Wyróżnienie Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury
Mariola Kalicka z Poznania za rzeźbę "Wieczór" - ceramika, brąz

Prace zakwalifikowane na Salon Wielkopolski 2015

Aleksanderska Barbara - Zielona Góra - "Portal" - olej na płycie,
Berlin Robert - Milanówek - Zmierzch I - Jastarnia 2014/15, Zmierzch II - Jastarnia 2014/15, Zmierzch III - Jastarnia 2014/15 - akryl na płótnie,
Bagorski Krzysztof - Mały Bukowiec - "O wschodzie słońca w Paryżu-Portret Artystki" - pastel na papierze, "Dziewczyna w jesienny poranek nad brzegiem Wody" - pastel na papierze,
Bis Iwona - Poznań - "Kościół w Trzęsaczu" - tryptyk - technika własna,
Bochenek Marcin - Tychy - "Bój" - sitodruk,
Bury Aleksandra - Goleszów - "Trafiony zatopiony" - akwafinta,
Czech Adam - Gliwice - "Po - za Sycylią a Charybdą 23", "Po - za Sycylią a Charybdą 28" - algrafia,
ĆwiklińskI Szymon Mateusz - Szamotuły - "Nenufary-staw w sosnach" - olej na płótnie,
Danielak Hanna - Poznań - "Energia Odnawialna" - olej na płótnie,
Dzwonkowska Malwina - Stężyca - "Jesień na Kociewiu", "Zimowa droga" - olej na płótnie,
Frankowska Maria - Czarnków - "Spacer" - akryl,
Grabowska Danuta - Laskowo - "Obraz z tekstem", "Obraz z podtekstem", "List do mojego miasta" - olej na płycie,
Gielecka - Grzemska Katarzyna - Katowice - "Popioły 2", "Modlitwa 2" - sitodruk, tech, mieszana,
Jankowska Agnieszka - Lublin - Z cyklu obraz odzyskany "Illuid Tempus II" "Illuid Tempus III", "Illuid Tempus VIII" - papier,
Kalicka Mariola - Poznań - "Wieczór" - ceramika, brąz,
Kmieciak Krystyna - Czarnków - "Impresja morze II" - akryl,
Kołodziejczyk Andrzej - Poznań - "W drodze ewolucji" - mosiądz, stal - technika własna,
Kruger Danuta - Ostroróg - "Las", "W polotach miłości" - dyptyk, "Między wierszami" - technika własna,
Kwapińska Elżbieta - Warszawa - "Wschód słońca we mgle", "Biebrza" - olej,
Mendzelewski Wojciech - Lublin - "Pola niepamięci" - ceramika,
Mielczarek Wacław - Czarnków - "Panorama Czarnkowa" - olej na płycie - fragment,
Palmer Norbert - Staszów - "Bez tytułu" - tryptyk - akryl,
Paprota Marcin - Wałcz - "Maraton 9" - technika własna / mixmedia,
Pawlus Natalia - Bielsko-Biała - "Twoja wina", "Moja wina" - linoryt,
Poszepczyński Jerzy - Wałcz - "Kontrast" - Impresja pejzażowa - instalacja - drewno, "Venus" - drewno, "Dmuchawce" - drewno, metal, akwarela,
Rosławski Ryszard - Stara Kiszewa - "Tchórz wiosną" - pastel na kartonie,
Rozmuska Anna - Poznań - "Dynie wrzesień 2015", "Dachy 2015" - akryl na płycie,
Rut Antoni - Poznań - "Płaszczyzna I" - "Płaszczyzna II", "Płaszczyzna III" - fotografia,
Sapalski Sylwester - Skórzewo - "Diabeł przydrożny",
Silska Maria - Pecna - "Pejzaż morski" - olej,
Stanisławski Andrzej Janusz - Suchy Las "Martwa natura z maską i dziewannami" - akryl, olej ,płótno,
Wapiennik Marta - Kraków - "Iluzja rzeczywistości" - sitodruk,
Wajda Anna - Bielsko-Biała - "Genesis" - akwaforta,akwatinta,
Wojcieszak Stanisław - Poznań - "Przemijanie" "Czas" - drewno, płótno.
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.