Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024, piątek.  Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Ryszarda

free counters

PIŁKARSKIE ZMAGANIA ŻAKÓW

W minioną niedzielę, 10 stycznia, w hali sportowej czarnkowskiego gimnazjum odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Burmistrza Czarnkowa. Wzięło w nim udział osiem drużyn reprezentujące kluby sportowe okolicznych miejscowości oraz miejscowy KS "Noteć".

Oprócz Czarnkowa, który reprezentowały dwa zespoły "Noteci" Czarnków, w turnieju uczestniczyli zawodnicy: "Błękitnych" Wronki, "Radwana" Lubasz, "Polonii" Chodzież, "Warty" Międzychód, Football Academy Piła i "Bambinis" Trzcianka. Zawody rozegrano według zasady każdy z każdym, przy czym drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja była bardzo zacięta, a tym co się działo na parkiecie najbardziej oprócz opiekunów pasjonowali się rodzice. Trzeba przyznać, że każda z drużyn miała doskonały doping. Z dużym uznaniem trzeba też powiedzieć o ogromnym zaangażowaniu i wrażliwości opiekunów poszczególnych drużyn. Nie uszła ich uwadze nawet najdrobniejsza kontuzja. Z wielką troską zajmowali się zawodnikami, którzy niefortunnie przewrócili się lub w starciu z przeciwnikiem nabili sobie niegroźnego guza. Generalnie jednak nie było ostrych starć, a rywalizacja odbywała się w duchu fair pley. Gromkimi brawami nagradzano zawodników, którzy nawet po nieumyślnym faulu potrafili wyciągnąć rękę do przeciwnika i przeprosić go. Po kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono najlepsze zespoły. Zwyciężyli żacy z "Warty" Międzychód, wyprzedzając drużynę "Radwana" Lubasz i "Błękitnych" Wronki. Kolejne miejsca zdobyli zawodnicy: Football Academy Piła, "Noteć" I Czarnków, "Polonii" Chodzież, "Bambinis" Trzcianka i "Noteć" II Czarnków. Oprócz rywalizacji drużynowej wyłoniono najlepszego zawodnika zawodów, którym został Artur Ławrynowicz z "Warty" Międzychód. Natomiast najlepszym bramkarzem zawodów został Nikodem Mazur z "Noteci" Czarnków. Wszyscy zawodnicy udekorowani zostali pamiątkowymi medalami, a uczestniczące drużyny otrzymały puchary, których wielkość zależała od miejsca jakie zdobyli. Wręczenia pucharów, medali, statuetek i nagród rzeczowych dokonał wiceburmistrz Czarnkowa Grzegorz Kaźmierczak, któremu towarzyszyli działacze KS "Noteć" Czarnków. Nad prawidłowością zawodów czuwali sędziowie Kamil Szeszuła i Marcin Chmielewski. Na zakończenie turnieju burmistrz Grzegorz Kaźmierczak podziękował wszystkim za udział w zawodach i zaprosił na kolejny turniej w przyszłym roku.
Marek Ambicki

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 21/37, tel/fax 600 545 261, czarnkow.info@onet.pl