PROTOKÓŁ JURY
XV Salonu Wielkopolskiego 2016
Jury w składzie:
Marcin Berdyszak - profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,
Anna Kamińska - Janowicz - historyk sztuki, przedstawiciel Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu,
Stanisław Wojcieszak - artysta plastyk, wiceprezes Związku Artystów Plastyków,
Jan Pertek - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie
na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2016 roku w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie obejrzało i oceniło 165 prac 70 autorów obejmujące różne dziedziny sztuk plastycznych zgłoszonych na Salon Wielkopolski 2016. Jury postanowiło zakwalifikować na wystawę 79 prac i przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix - Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego
Tomaszowi Jędrzejewskiemu z Poznania za pracę
Obiekty Organiczne: Agresor, Uśpiony, Spiralny
Nagrodę Starosty Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego
Joannie Buczak z Poznania za pracę
Zapraszamy do stołu
Nagrodę Burmistrza Czarnkowa
Beacie Kaczmarek z Poznania za prace
Odlot I, Odlot II
Nagrodę Posła Marka Rucińskiego
Antoniemu Rucie z Poznania za prace
Konie I, Konie II, Konie III
Nagrodę Związku Artystów Plastyków - Oddział Poznań
Norbertowi Palmera ze Staszowa za prace
Odwrócony człowiek, "21", Mów słucham
Wyróżnienie PKO Bank Polski
Katarzynie Grygiel z Miłkowa za prace
Kiełkujące światło II, IV, V
Wyróżnienie Posłanki Marii Małgorzary Janyska
Katarzynie Gieleckiej - Grzemskiej z Katowic za prace
Madonna, Pejzaż Podziemny, Origami V
Wyróżnienie Związku Artystów Plastyków
Andrzejowi Białeckiemu z Lipska za prace
Kompozycja Przestrzenna III, IV; Formy przestrzenne IV, Formy Przestrzenne V
Prace zakwalifikowane na wystawę
Aleksanderska Barbara - Refleksje I, Refleksje II
Białecki Andrzej - Kompozycja przestrzenna III, Kompozycja przestrzenna IV
Bis Iwona - Szuwary, Cykl czterech prac "Poznań"
Bochenek Marcin - Wniebowzięcie, Wniebowstąpienie
Buczak Joanna - Zapraszamy do stołu
Bury Aleksandra - Przemiana
Czech Adam - O Demeter, Pyriflegeton
Diner Czuba Eleonora - Bez tytułu, Kapliczka, Wiślane piachy
Frankowska Maria - Bez Twarzy, Bez...
Gbiorczyk Ewa - Koty cztery
Gielecka - Grzemska Katarzyna - Madonna, Pejzaż podziemny
Grabowska Danuta - Przegląd prasy 1, Przegląd prasy 2, Okowita 1, Okowita 2, Czerwone na czarnym
Grygiel Katarzyna - z cyklu "Kiełkujące światło II, IV, V"
Hermanowska Izabella - Mater Dolorosa - portret Marianny Popiełuszko
Holz Wojciech - Struktura drewna, Drogowskaz
Jankowska Agnieszka - Oddźwięki II /z cyklu Rejectamenta/
Jędrzejewski Tomasz - Obiekty organiczne: Agresor, uśpiony, spiralny
Kaczmarek Beata - Odlot I, Odlot II
Kaczmarczyk - Piotrowska Julia - Matka
Kalicka Mariola - Obserwator
Kamińska Mikołajczyk Ewa - Osty, Wierzby rosochate
Kowiel Grażyna - Monotypia - Ryby
Łukaszewicz Krzysztof - Kompozycja 1, Kompozycja 2, Kompozycja 3
Łapuć Maria - Barwy jesieni
Łapuć Jerzy - Jesienny poranek, Zimowy poranek
Palmer Norbert - Odwrócony człowiek, "21", Mów, słucham
Piątkowski Alojzy - Oddech wiosny, Baloniki, Pałki
Piłat Edyta - Konstrukcja 1.2
Rębarz Grażyna - Oczekiwanie, Planty
Rut Antoni - Konie I, Konie II, Konie III
Wajda Anna - Objawienie
Wyrzykowska Irena - Pejzaż jesienny, Dwie szychy, Dmuchawce
Ścieżyńska Magdalena - Lipowa panna
Silska Maria - Być Kobietą
Stępyra Wacław - Kornik - tryptyk
Szlanga Piotr - Spacer w lesie
Urbańska - Janczak Ewa - Kwiaty
Zatoka Dariusz - Armagedon I, Armagedon II
Zgoła Małgorzata - W kalejdoskopie III, W kalejdoskopie IV, W kalejdoskopie VI
Zieleniak Piotr - Panta Rhei