Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024, sobota.  Imieniny: Agnieszki, Czesława, Lecha, Szymona

NIEDOSYT ZESPOŁU Z GĘBIC

Dnia 30 kwietnia 2017 roku w Kuźnicy Czarnkowskiej odbył się mecz ligowy pomiędzy Sokołem Gębice a Victorią Miały. Nietypowa lokalizacja wydarzenia to skutek budowy sali gimnastycznej w Gębicach, która pochłonęła część boiska piłkarskiego. Sokół Gębice wobec tego zmuszony jest w tym sezonie grać tylko na "wyjeździe", ale jak pokazały dwa ostatnie spotkania - nie jest to powodem żadnej większej destabilizacji.

Pierwsza połowa meczu z Miałami rozpoczęła się taktyczną przewagą Gębic. Sokół dumnie radził sobie z rolą faworyta i już na początku pierwszej połowy pokazał metaforyczne szpony przeciwnikowi. W ciągu pierwszych 25 minut wypracował sobie trzy sytuacje, które ostatecznie zakończyły się bramkami. Pomimo desperacji w zespole z Miałów poniesionych strat do przerwy nie udało się odrobić i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla gębiczan.

Druga połowa stała się nadzieją na emocjonujący pojedynek. Wydawało się, że Miały podejmą walkę o odzyskanie straconych bramek doprowadzając przynajmniej do remisu. Niestety na ich nieszczęście Sokół okazał się bezlitosny. Zaledwie dwie minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę padł kolejny gol podbijający wynik na 4:0. Mimo wszystko determinacja w zespole Victorii Miały nie opadła. Zawodnicy ciężko pracowali na zmianę swojej sytuacji. Działania Victorii wpłynęły na destabilizację w zespole Sokoła, przez co nieco dłużej należało czekać na kolejną bramkę, tym razem na 5:0. Mogło by się wydawać, że po tak potężnym ciosie Victoria Miały zrezygnuje z gry ofensywnej po to, by wzmocnić swoją defensywę. Wszelkie zapędy ze strony jej zawodników do tej pory stawały się przecież powodem bolesnych strat. Choć Sokół sprytnie wykorzystywał potyczki swoich przeciwników to ostatecznie zbyt pewnie potraktował końcówkę meczu tracąc przewagę taktyczną na boisku. Z tego powodu w ostatnich 3 minutach Victoria Miały zdążyła zredukować wysokość przegranej do wyniku 5:2.

Gdyby nie końcówka spotkania, można by mówić o spektakularnym zwycięstwie Sokoła. Pozostał lekki niedosyt, który pomimo "okrzyku zwycięstwa" rysował się na twarzach zawodników z Gębic.
Sławomir Matz

Bramki: 11' P. Pierko, 17' B. Kamiński, 21' B. Betański, 48' A. Boguszewski, 81' A. Boguszewski, 87' B. Kępa, 89' B. Jechalik.

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury