Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024, czwartek.  Imieniny: Jarosława, Marka, Sławy, Szczepana

SOKÓŁ NADAL LIDEREM

Sokół Gębice od dawna nie brał udziału w tak emocjonującym i kontrowersyjnym spotkaniu, jak to ostatnie z Orłem Gulcz. Całość miała miejsce 21 maja 2017 roku na stadionie miejskim im. Józefa Nojiego w Wieleniu. Warunki pogodowe były znakomite, chociaż wrażliwi mogliby narzekać na nadmiar Słońca.

Zaraz po gwizdku rozpoczynającym pierwszą połowę spotkania nie trzeba było długo oczekiwać na popis faworyta w niebiesko - białych strojach. Zawodnicy Sokoła potrzebowali niespełna 10 minut, aby zapewnić sobie stabilny wynik. Dokonali tego dwukrotnie umieszczając piłkę w bramce przeciwnika. Mimo tak potężnego ciosu drużyna z Gulcza nie zamierzała ulec destabilizacji. Zdeterminowani po stracie dwóch bramek zawodnicy Orła coraz częściej zaczęli pojawiać się w polu karnym przeciwnika. Jedna z takich sytuacji stała się pretekstem do bezkompromisowej reakcji ze strony obrońcy Sokoła Gębice, który blokując "setkę" nieregulaminowym zagraniem otrzymał czerwoną kartkę. W wyniku bezbłędnie wykorzystanego rzutu wolnego gulczanie zdobyli bramkę jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Druga połowa stała się kontynuacją dominacji Sokoła Gębice na boisku. Zawodnicy w bez wątpienia utrzymywali się przy piłce dłużej niż Orzeł Gulcz. Osłabienie o jednego zawodnika było niezauważalne, ale jednak czasami dawało się we znaki. Mimo to udało się sprowokować sytuację, po której wpadła bramka samobójcza na korzyść gębiczan. Ostatecznie mecz zakończył się z wynikiem 3:1 gwarantując Sokołowi Gębice pozycję lidera w tabeli ligowej w II grupie pilskiej B-Klasy.
Sławomir Matz

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury