Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 24 listopada 2017, piątek.  Imieniny: Emilii, Flory, Jana, Marii, Miry, Romana

R E K L A M A















free counters


NA LUDOWO ROSKU



19 października bieżącego roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Rosku odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej "Malwa 2017". Patronat nad imprezą objął Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki.

Z każdym rokiem wzrasta liczba uczestników, co utwierdza organizatorów w przekonaniu o potrzebie kontynuowania imprezy. W pierwszym konkursie udział wzięło 12 osób, natomiast w tegorocznym 64 uczestników wykonało 43 piosenki ludowe. Wokaliści przybyli z placówek kulturalno - oświatowych działających na terenie powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego: Wieleń, Drawsko, Boruszyn, Drawski Młyn, Rosko, Miały, Krzyż Wielkopolski, Jędrzejewo, Chełst, Czarnków, Romanowo Dolne, Trzcianka, Połajewo. Solistów i zespoły oceniało jury w składzie: Bartosz Ratajczak (solista chóru męskiego "Harmonia" z Czarnkowa, wieloletni organista), Paweł Szaleńców (dyrygent zespołu Kameralnego z Czarnkowa, wieloletni organista) oraz Marian Przybylski (dyrygent, członek chóru "Lutnia z Roska, wieloletni organista).

Uczestnicy konkursu, oprócz talentu wokalnego, zaprezentowali również stroje, bądź elementy stroju ludowego, co podkreślało charakter imprezy. Podczas obrad jury, Społeczna Rada Programowa działająca przy WDK w Rosku przygotowała dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów pyszną zupę pomidorową, herbatę i kawę. Najlepszym uczestnikom konkursu nagrody wręczyła burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk oraz dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Wieleniu Alicja Adamczyk.
Lucyna Bukowska
Kierownik WDK Rosko

Przedszkola:
  • soliści:
    I miejsce - Zuzanna Przybyszewska - Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim
    II miejskie - Urszula Skrzypska - Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Rosku
    II miejsce - Tymon Tomzik - Gminne Przedszkole nr 3 w Trzciance
    III miejsce - Julia Pierko - Przedszkole Miejskie nr 1 w Czarnkowie "Bajkowy Świat"
    III miejsce - Emilia Puślecka - Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Rosku
    III miejsce - Barbara Rybeńska - Przedszkole Miejskie nr 1 w Czarnkowie "Bajkowy Świat"
  • zespoły: I miejsce - Emilia Pietras, Dawid Kaczmarkiewicz - Gminne Przedszkole nr 2 w Wieleniu
    II miejsce - Zofia Janik, Zuzanna Dembińska, Julia Garstka - Gminne Przedszkole nr 2 w Wieleniu
    II miejsce - Julia Nawrot, Ewa Dziubała, Anastazja Madaj - Oddział Przedszkolny w Rosku
    III miejsce - Nikola Gaborek, Nadia Garstka - Gminne Przedszkole nr 1 w Wieleniu
    III miejsce - Barbara Rybeńska, Julia Pierko, Iga Andrzejewska - Przedszkole Miejskie nr 1 w Czarnkowie

    Klasy I -III szkoły podstawowe
  • soliści:
    I miejsce - Magdalena Pyrz - Szkoła Podstawowa w Krzyżu Wielkopolskim
    II miejsce - Natalia Szymańska - Studio Piosenki przy Spółdzielni Mieszkaniowej Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance
    II miejsce - Izabela Banaś - Szkoła Podstawowa w Drawskim Młynie
    III miejsce - Dawid Dziedzic - Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie
  • zespoły:
    Wyróżnienie - Izabela Banaś, Aleksandra Manie, Michalina Guziewicz - Szkoła Podstawowa w Drawskim Młynie
    Maria Szymańska, Natalia Gała, Oliwia Nawrot - Szkoła Podstawowa w Miałach

    Klasy IV - VI szkoły podstawowe
  • soliści:
    I miejsce - Amelia Sikora - Szkoła Podstawowa w Drawsku
    I miejsce - Olga Begier - Szkoła Podstawowa w Boruszynie
    II miejsce - Martyna Nawrot - Szkoła Podstawowa w Miałach
    II miejsce - Dominika Bednarek - Studio Piosenki przy Spółdzielni Mieszkaniowej Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance
    III miejsce - Laura Handsche Szkoła Podstawowa w Romanowie Dolnym
    III miejsce - Zofia Izydor - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu
  • zespoły:
    Wyróżnienie - Olga Naruszewicz, Maria Banachowicz - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim
    Kamila Tymek, Patrycja Wargin - Szkoła Podstawowa w Chełście
    Joanna Bilska, Adrianna Gogołek, Wiktoria Wołyniec

    Klasy VII szkoły podstawowe oraz gimnazja
  • soliści:
    I miejsce - Alicja Bazan - Szkoła Podstawowa w Boruszynie
    II miejsce - Julia Golon - Oddział Gimnazjalny w Jędrzejewie
    III miejsce - Aleksandra Hyłek - Szkoła Podstawowa w Miałach
  • zespoły:
    I miejsce - Zuzanna Wylegała, Halszka Kościelska, Katarzyna Izydor - Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie
    II miejsce - Martyna Naruszewicz, Emilia Wierzbicka - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim
    III miejsce - Julia Sikora, Klaudia Nowak, Aleksandra Hyłek - Szkoła Podstawowa w Miałach

  • O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
    Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
    © Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.