Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 29 marca 2024, piÄ…tek.  Imieniny: Bertolda, Marka, Wiktora, Zenobii, Zenona

ZMAGANIA Z WĘDKĄ

W niedzielę, 22 października, w gospodarstwie Agroturystycznym Janusza Fąferka na Osuchu odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło PZW Czarnków o Puchar Koła Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Czarnkowie. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, na starcie stanęło ponad 40 zawodników.

Od rana padał rzęsisty deszcz i wydawało się, że zawody nie dojdą do skutku. Jednak dla wędkarzy nie ma złej pogody. Jedni pod parasolami, inni w nieprzemakalnych kurtkach, zajęli miejsca na wylosowanych stanowiskach i rozpoczęli rywalizację. Na początku ryby całkowicie ignorowały przynętę i siatki zawodników pozostawały puste. Jednak z czasem karpie połasiły się na smakowitą kąski założone na haczyki i co rusz słychać były okrzyki "Mam", "Ale walczy". O 13.00, kiedy zakończono rywalizację i przystąpiono do ważenia ryb okazało się, że połów wcale nie należał wcale do najgorszych. Na wadze wylądowały ogromne karpie, które po zważeniu wracały do stawu. Po podsumowaniu wyników okazało się, że zwycięzcą zawodów został Radosław Włoch, którego ryby ważyły 15,8 kg. Drugie miejsce zdobył Kamil Gesler z wynikiem 7,89 kg, a trzecie Ryszard Ruciński z wynikiem 5,62 kg. Kolejne miejsca zajęli: Waldemar Pertek -4,98 kg, Mirosław Kruk -3,275 kg i Henryk Hoppe -3,275 kg. Oprócz zwycięzców nagrodzony został nAdam Grodzki – najmłodszy zawodnik i Paulina Przyłudzka, reprezentująca płeć piękna. W rozdaniu nagród uczestniczył poseł na Sejm Marcin Porzucek, który podziękował wszystkim za uczestnictwo i doskonałe wyniki. Korzystając ze świetnej lokalizacji zawodów, jeszcze długo komentowano zawody przy ciepłym posiłku i gorącej herbacie.
Marek Ambicki

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury