Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024, wtorek.  Imieniny: Benedykta, Julii, Kseni, Urbana

LUBASKIE GLADIATORKI

25 października odbyły się finały Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Już samo pojawienie się w hali sportowo - widowiskowej w Lubaszu aż pięciu drużyn wróżyło sporo emocji.

Droga do mistrzostwa nie była łatwa. Reprezentantki Edukacji Lubasz, zeszłoroczne wicemistrzynie, rozpoczęły turniej meczem z zeszłorocznymi mistrzyniami, drużyną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. Zacięty i wyrównany mecz, obfitujący w wiele ciekawych akcji i rozegrań, zakończył się wynikiem 7:6 dla szczypiornistek z Lubasza. Następnie zawodniczki z Edukacji rozegrały dwa rewelacyjne spotkania, w których zwyciężyły 8:0 z Prywatnym Zespołem Szkół w Czarnkowie i 11:1 z Zespołem Szkół w Wieleniu. W ostatniej konfrontacji, z odwiecznym rywalem, zespołem czarnkowskiego ogólniaka, w pierwszej połowie wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Obydwie drużyny to prowadziły, to przegrywały, aby zakończyć ją remisem 3:3. Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia szczypiornistek Edukacji. W pewnym momencie było 6:3. Ostatnie minuty drugiej połowy dostarczyły wiele emocji. Zawodniczki z LO Czarnków zdobyły czwartą bramkę, a na dwie minuty przed końcem spotkania na tablicy wyników było już 6:5. Jadnak dojrzała gra lubaskich szczypiornistek i szanowanie piłki do końca meczu pozwoliły im wygrać również to spotkanie i zdobyć mistrzostwo powiatu. Dziewczęta z parkietu schodziły jak gladiatorzy po walce, poobijane, kontuzjowane, ale szczęśliwe.

Końcowe wyniki rywalizacji: I miejsce Edukacja Lubasz, II miejsce ZSP w Czarnkowie, III miejsce LO w Czarnkowie, IV miejsce ZS w Wieleniu, V miejsce PZS w Czarnkowie.

Gratulacje należą się mistrzowskiej drużynie, która wystąpiła w składzie: Klaudia Urbaniak (kapitan), Basia Maliszewska, Nicola Olkowska, Michalina Liberska, Joanna Kmiotek, Wiktoria Kotkowiak, Samanta Musiał, Michalina Jakubowska, Ania Wyrwa, Laura Kin, Weronika Welke (bramkarka), Maciej Małecki (trener), Martyna Kłos (asystentka trenera).

Sukces ten jest efektem systematycznej pracy trenerów i dziewcząt oraz umiłowania piłki ręcznej przez cały zespół. Na podziękowania zasłużył zespół opieki medycznej (uczniowie profilu pożarniczego) za fachową opiekę podczas turnieju (pracy było niemało) oraz para sędziów ligowych z Polskiego Związku Piłki Ręcznej, którzy sędziowali turniej. Ale to jeszcze nie koniec... przed mistrzyniami turniej rejonowy w Wągrowcu, więc jeszcze niejedna kropla potu popłynie po ślicznych buziach lubaskich gladiatorek.
Edukacja Lubasz

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury