Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024, sobota.  Imieniny: Agnieszki, Czesława, Lecha, Szymona

SĘDZIA WYGRAŁ MECZ

W sobotę, 1 grudnia, czarnkowscy siatkarze podejmowali drużynę GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Goście są liderem tabeli, więc można było się spodziewać, że rywalizacja będzie trudna. I tak było. Jednak, jeśli o zwycięstwie nie decyduje gra zespołu lecz sędzia, kibice mają prawo być zniesmaczeni.

A tak się stało w sobotnim meczu. Do ostatecznego zwycięstwa gości w głównej mierze przyczynił się sędzia. Ale zacznijmy od początku. Pierwszy set, nie czując respektu przed liderami, czarnkowianie zdecydowanie wygrali 25:15. Najprawdopodobniej rozprężenie po łatwym zwycięstwie było efektem przegrania drugiego seta 23:25. W trzecim starciu zawodnicy Noteci zdołali się skoncentrować i znów wysoko wygrali 25:19. W czwartym secie to jednak goście byli bardziej zmotywowani doprowadzając do wyniku 22:25. Rozstrzygnięcie rywalizacji miało nastąpić w tai-breaku. I kiedy wydawało się, że o zwycięstwie zadecydują umiejętności, przy stanie seta 12:13, wkroczył sędzia. Najpierw pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi MKS Steico Noteć Czarnków za niesportowe zachowanie, podwyższając wynik seta na 12:14, a po zamieszaniu jakie wywołała ta decyzja pokazał kolejną czerwoną kartkę Noteci za złe ustawienie, kończąc set wynikiem 15:12 i mecz 2:3 dla gości. Kibice głośno protestowali, nic to jednak nie pomogło, decyzja sędziego jest niepodważalna. Szkoda, że zamiast pięknej, sportowej rywalizacji, kibice byli świadkami zwycięstwa interpretacji przepisów. Zarząd Noteci wystosował oficjalny protest, który wysłano do Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie, choć wyniku rozegranego meczu to już nie zmieni.