Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024, piÄ…tek.  Imieniny: Ady, Konrada, Leona, WÅ‚odzimierza

PORAŻKA I ZWYCIĘSTWO

Drużyna MKS Steico Noteć Czarnków, po rundzie zasadniczej, w I grupie II ligi zajmowała V pozycję. W sobotę rozpoczęły się ćwierćfinały play off do trzech wygranych meczów. Pierwszym przeciwnikiem czarnkowian była drużyna AZS UZ Zielona Góra. Mecze rozegrano na wyjeździe.

W sobotę, 16 lutego, mecz zakończył się porażką czarnkowian 3:0. Drużyna nie otrząsnęła się jeszcze po serii porażek w rywalizacji ligowej. Drugi dzień zapowiadał się podobnie, bo pierwszy set MKS Noteć przegrał 25:17. Jednak w drugim secie zawodnicy zmobilizowali się i gra wyglądała zupełnie inaczej. Set był bardzo zacięty i szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie czarnkowianie stanęli na wysokości zadania i wygrali set 23:25. Z dobrymi humorami przystąpili do trzeciego seta. Gra układała się bardzo dobrze i ostatecznie wygrali 16:25. Czwarty set do rezultatu 19:19 był bardzo wyrównany, jednak w końcówce inicjatywę przejęli przeciwnicy i zakończył się wynikiem 25:19. Natomiast rozstrzygający piąty set należał już do czarnkowian. Od początku czarnkowska drużyna uzyskała trzypunktową przewagę i ten rezultat utrzymał się do końca seta, wygranego ostatecznie 15:12. Po tym zwycięstwie czarnkowską drużynę czekają 2 marca o godz. 18.00 i 3 marca o godz. 15.00 mecze rewanżowe z AZS UZ Zielona Góra. Do półfinału play off awansuje ta drużyna, która uzyska trzy zwycięstwa. Czarnkowianom pozostaje więc wygrać dwa mecze w Czarnkowie. Trzymamy kciuki i zapraszamy kibiców do wsparcia drużyny.
Marek Ambicki

Wcześniejszy materiał
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury