Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 21 grudnia 2014, niedziela.  Imieniny: Honoraty, Jana, Piotra, Seweryna, Tomasza

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:4 z 6
Re: Proboszcz Marii Magdaleny
Autor: sev (IP zapamiętane)
Data: 22 Dec 2011 - 20:13:06

I jak każda sprawa dotycząca księży i kościoła została zamieciona pod dywan. A po przeczytaniu tego oświadczenia prawie spadłem z krzesła. Nasz kraj jest zacofany czyli kościelnysmiling smiley a o ludziach sie nie wypowiadać lepiej

Autor: spokojny (IP zapamiętane)
Data: 22 Dec 2011 - 22:35:46

Myślę a nawet wiem,że nie tylko na prośbę autora wpisu" aaa" Ksiądz Proboszcz wystąpi ze słusznymi żądaniami do odpowiednich służb aby znalazły autorów najbardziej haniebnych i oszczerczych wpisów/ IP zapamiętane/ Już niedługo nie będziecie anonimowi !!! Już od dzisiejszej czekajcie..... Wymieniane przez was służby rzeczywiście przychodzą o 6-ej rano.Przygotujcie szczoteczki do mycia zębów...

Autor: ANTY (IP zapamiętane)
Data: 23 Dec 2011 - 11:50:34

DO SPOKOJNY
SZCZOTECZKE DO ZĘBÓW SAM MOŻESZ ZABRAC DO WARIATKOWA PISANIE NA FORUM MIASTA TO NIE OSZCZERWSTWA I OSKARŻENIA LECZ DOMNIEMANIA NIKT NIE NAP[ISAŁ ZE TO ZROBIŁ LUDZIE PISZA ZADAJĄC SOBIE PYTANIE ,, PODOBNO , CZY KTOS WIE " TO TYLKO FORUM A KSIAD JEST OSOBA PUPLICZNA IJAK BYS ZNAŁ TROCHE PRAWO TO NIE JEST TO ŻADNE POMÓWIENIA ANI NIC WIEC TY I TWOJA SZCZOTECZKA NIECH WRACAJA DO ŻŁOTOWA NA LECZENIE ALBO PRYŁĄCZ SIĘ DO PANÓW Z POLO

Autor: Mec. (IP zapamiętane)
Data: 23 Dec 2011 - 15:37:48

cyt:
Za niewinność to by policja go nie zabierała
cyt:
...a nie prowadzi burdel w Poznaniu.

to pomówienia. Dot: naruszenia dóbr osobistych z art 23 i 24 kc.

Droga sądowa jak najbardziej wskazana. W kwestii księdza polecam rozwiązanie - wnioskować o wysoką karę pieniężną i przekazać ją na cele charytatywne. Może jeden z drugim nauczy się szacunku dla innych ludzi.

Autor: Mec.2 (IP zapamiętane)
Data: 23 Dec 2011 - 15:42:44

jeszcze do tak wielce znającego prawo ANTY, poniżej wrzucę Tobie def. pomówienia:

Przez;pomówienie; należy rozumieć takie informacje na temat osoby, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

tyle w temacie.

Data: 23 Dec 2011 - 21:13:13

Jak chodzi o księdza to mochery aż się gotują strasząc ludzi na forum. Polska mimo wszystko to wolny kraj, każdy ma prawo do swojej indywidualnej opinii i nikt nie może tego zabronić! Straszenie i odbieranie tych przywilejów jest właśnie przestępstwem! Skoro ksiądz nic nie zrobił to dlaczego sam nie wyda oświadczenia tylko pojawia się bełkotanie wspaniałomyślnych i opętanych osób z kółka różańcowego? Rozumiem, że winny się tłumaczy ale w takim wypadku mógłby sam się wypowiedzieć, tym bardziej jeśli to było tylko ostrzeżenie policji przed rabunkiem.

Autor: Seba (IP zapamiętane)
Data: 24 Dec 2011 - 10:25:11

@sev
Jasne że Polska to wolny kraj ale wypadałoby przytoczyć definicję wolności słowa :

"Wolność słowa &#8211; prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. Współcześnie jest uznawana jako standard norm cywilizacyjnych, chociaż często nakładane są na nią pewne ograniczenia, np. w sprawach publicznego obrażania innych osób... ...W rzeczywistości wolność słowa rzadko jest w pełni nieograniczona, np. w Polsce Kodeks karny zabrania publicznego znieważania Prezydenta RP oraz innych konstytucyjnych organów RP, przestępstwem może być też pomówienie i zniesławienie."

reasumując, wolność słowa to prawo do wyrażania własnych opinii, jednak ponosimy za owe opinie pełną odpowiedzialność!!!

Autor: Kurt Wallander (IP zapamiętane)
Data: 24 Dec 2011 - 15:35:27

do admina - proszę o zamknięcie wątku, bo niektórym już czacha dymi.

Autor: jeremi (IP zapamiętane)
Data: 25 Dec 2011 - 19:17:12

PROSTE LOGICZNE: ZAJMIE SIĘ NIM STOSOWNY PROKURATOR, MAM NADZIEJĘ, ŻE PO PROSTU ODPOWIE ZA SWE CZYNY JEŚLI FAKTYCZNIE ZŁAMAŁ PRAWO

PRAWO I PRAWORZĄDNOŚĆ MUSZĄ FUNKCJONOWAĆ A NIE TRAKTOWAĆ KSIĘDZA JAKBY BYŁ NIEMAL BOGIEM OTÓŻ NIE JEST ZWYKŁYM CZŁOWIEKIEM JAK MY WSZYSCY, NIESTETY JEDNAK NIE PŁACI PODATKÓW JAK MY WSZYSCY OBYWATELE, BO JEST W TEJ GESTII UPRZYWILEJOWANĄ OSOBĄ A TO JUŻ PORAŻKA NASZEGO PAŃSTWA

Autor: qwojciech (IP zapamiętane)
Data: 25 Dec 2011 - 19:54:17

Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku!

ludzie opamiętajcie się są święta przełamcie się opłatkiem
a niewierzący nachlejcie się gorzały i nie bełkoczcie

Autor: anonim (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2011 - 10:14:09

Niech wystąpi z wnioskiem do prokuratury jeżeli jest niewinny lub ogłosi oficjane przemówienie na ten tamat a nawet jeżeli nie to niech na stronie internetowej niech wypowie sie na ten temat jeżeli jest niewinny dlaczego milczy , a nie jakies dwuznaczne kazania wygłasza śmiało wypowiedz się księżulku wszyscy czekamy na oficjane sprostowanie tej histori

Autor: allin (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2011 - 12:32:33

nie czytam nawet tego wątku, ale zasada w demokratycznym cywilizowanym państwie jest następująca:

1. Uważasz, że ktoś popełnił przestępstwo to składasz doniesienie do prokuratury, zamiast obrażać kogoś publicznie co może się skończyć postępowaniem cywilnym.
No, a później będzie płacz, że "zły ksiądz chce wyciągnąć ode mnie pieniądze" i dyskusja, że ksiądz powinien wybaczyć bo sam o tym na mszy mówi ...

Jeżeli ksiądz jest niewinny to mam nadzieję, że założy sprawę z powództwa cywilnego osobom, które rozsiewały plotki uderzające w jego dobra osobiste.

Data: 26 Dec 2011 - 15:07:50

Do qwojciech: Ja jakbym był wierzący to pewnie bym sie nachlał w święta. Nie z radości i nie przy okazji ale z rozpaczy. Widać jacy wy katolicy jesteście zawistni i nietolerancyjni. Jak ktoś się od was różni to już jest besztany i uważany za gorszego. Chociaż wasze przykazania nakazują pewnych zasad wy i tak się ich nie trzymacie, a jeśli prawdą jest to o czym tu mowa nawet ksiądz co każdej niedzieli prawi o zasadach i o czynieniu dobra robi inaczej to co to za religia? Jacy z was chrzescijanie???

Autor: zak (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2011 - 16:35:31

Gdzie jest rzecznik policji w Czarnkowie aby zamieścić sprostowanie tak aby nie było wątpliwości co do osoby księdza ?Wiem że temat dla naszej policji jest niewygodny ale na swojej stronie piszą tylko jak łapią nietrzeźwych rowerzystów itp. a na ten temat nic !!

Autor: anonim (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2011 - 16:40:28

ja też mam nadzieje ze ząłoży sprawe i jeżeli jest niewinny to niech zażada dużego odszkodowania np na dom dziecka ale jeżeli jest winny to tego niezrobi

Autor: Asia (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2011 - 18:57:53

Dziwna jest ta cała sytuacja. DO tej pory były to dla mnie tylko jakies plotki i pomówienia które mało mnie obeszły... do dzisiaj. Kiedy w kościele wysłuchałam oświadczenia księdza proboszcza baardzo sie zawiodłam. Proboszcz który podaje do prokuratury swoich parafian nie jest chyba już (przynajmniej dla mnie ) zbyt wiarygodny. To jest ten sam ksiądz ktory co niedziele w kościele mówi Nam o miłosierdziu, wybaczeniu, który czytam Nam słowa :" Wybacz im ojcze bo nie wiedzą co czynią"?. Wydaje takie oświadczenie w święto św. Szczepana męczennika który wybaczył swoim oprawcom w imię Boga? Zaczynam sie zastanawiać czy chodzi o tego samego Boga... Jak zwykły człowiek ma pamiętać o spuściźnie jaką zostawił Nam Jezus skoro ksiądz proboszcz postępuje tak a nie inaczej..... Wierze w Boga i jestem z Nim dość blisko ale przestaje wierzyć w instytucje jaką staje sie kościół który chyba zaczyna sie mijać z tym co dał Nam Bóg.....

Autor: Jolcia (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2011 - 20:49:10

Do Asi : a ja jestem zbulwersowana tym wpisem, oczywiście Bóg kaze przebaczac, tylko trzeba wiedziec komu wybaczyc, moze podpisze sie Pani imieniem i nawzwskiem to nie trzeba by sprawy zgłaszac do prokuratury, by wiedziec komu wybaczyc. Moim zdaniem bardzo dobrze Ksiądz Proboszcz postąpił, nie wolno bezkarnie szargac czyjejs opinii.

Autor: mnie (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2011 - 22:45:08

Do Jolci: co za brednie. Co innego pomówienia, a co innego wyrażanie własnej opinii. Jeszcze by tego brakowało, żeby w wolnym kraju być straszonym prokuraturą za posiadanie własnego zdania Proszę najpierw myśleć, potem pisać. Oczywiście to komu Bóg kazał wybaczać to też wyłącznie pani interpretacja

Autor: J'2003 (IP zapamiętane)
Data: 27 Dec 2011 - 09:01:41

Osobiście bardzo przepraszam księdza proboszcza za wszelkie wpisy które zle wypowiadaja sie na jego temat...Ksiadz proboszcz jest bardzo dobrym człowiekiem i jeszcze raz przepraszam,majac nadzieje że ludzie sie opamiętają i przestana pisać przykre rzeczy na temat ksiedza proboszcza.Pozdrawiam

Autor: Mec (IP zapamiętane)
Data: 27 Dec 2011 - 09:11:01

W rozumieniu prawa były to ewidentne pomówienia, które łamały tzw. wolność wypowiedzi słowa, myśle że na 1 maksymalnie 2 rozprawach sąd rozpatrzy sprawe. W dotychczasowym orzecznictwie takie sprawy były jednoznacznie wygrywane przez stronę powodową i nic nie wskazuje na zmianę tego kierunku. Gratuluje księdzu wyboru drogi prawnej i jestem pewien że wygra.

Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:4 z 6

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35/36, czarnkow.info@onet.pl
© Jacek Dutkiewicz, Marcin Małecki 2005-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.