Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 20 października 2017, piątek.  Imieniny: Anastazego, Edyty, Ireny, Witalisa, Wojciecha

R E K L A M A

free counters

Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Autor: dzień_bez_samochodu (IP zapamiętane)
Data: 15 Sep 2017 - 22:28:11

Czy w Czarnkowie będzie można podróżować autobusami MPK za darmo w dniu bez samochodu na podstawie dowodu rejestracyjnego. W innych miastach tak jest. Pytam bo nigdzie nie widziałem w mieście informacji na ten temat.

PS. Kiedy skończycie z tym :
"Wciśnij Wyślij wiadomość w celu skierowania postu do zatwierdzenia przez moderatora."
Byłoby dobrze aby moderator zatwierdzał posty w możliwie krótkim czasie a nie tak jak tu jest teraz czyli kilka dni!

Re: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Autor: dzień_bez_samochodu (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2017 - 15:00:25

Jakie miasto takie forum. Jakie forum takie miasto. Dowiedziałem się w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Czarnkowie w Dniu bez samochodu. Bezpłatnej komunikacji nie będzie bo ... w Czarnkowie nie ma nawet tej płatnej. MZK w Czarnkowie trudni się obecne zakopywaniem trupów. Więc niestety w Dniu bez samochodu na miasto pojadę ... samochodem. Brawo dla ekologicznego burmistrza. Oby to była jego ostatnia kadencja bo miasto się cofa zamiast iść do przodu. Za chwilę Trzcianka utworzy własny powiat. Wtedy Czarnków będzie się cofał w rozwoju dwa razy szybciej. Urzędnicy wraz z burmistrzem to wiedza i już trzęsą portami ale tak naprawdę jest już za późno. PS. Ciekawe czy ten post ukaże się na tym forum bo nie od dzisiaj wiadomo że jest to portal "przyjazny obecnej władzy w Czarnkowie.

Autor: Dzień_bez_samochodu (IP zapamiętane)
Data: 21 Sep 2017 - 20:56:36

Dzień bez samochodu już jutro. A tymczasem w Czarnkowie nie ma komunikacji miejskiej a w jednej z popularnych wyszukiwarek MZK Czarnków to ... firma pogrzebowa. Nie ma też systemu miejskich rowerów. Taki system istnieje w wielu innych miastach wielkością podobną do Czarnkowa np. w Szamotułach. Autobusy PKS również nie jeżdżą tak jak powinny a linia kolejowa jest od lat nieprzejezdna i zapewne rozkradziona. Kiedyś nasz burmistrz stwierdził że miasto przymierza się do reaktywacji linii kolejowej. Żeby jednak ja reaktywować trzeba ją odbudować bo zapewne jej elementy nie raz już były w punktach skupu złomu. Tak wygląda ekologia w naszym mieście. Jutro w dzień bez samochodu będę zmuszony jeździć właśnie samochodem bo to niby powiatowe miasto nic nie oferuje swoim mieszkańcom w tej sprawie.

Autor: Sev (IP zapamiętane)
Data: 22 Sep 2017 - 00:18:25

Czy nasz burmistrz kiedykolwiek uchodził za ekologicznego? Wycinka drzew w naszym mieście doprowadziła do tego, że Czarnków w centrum (i nie tylko) to beton, asfalt i kostka brukowa. Ja również jestem pod wrażeniem działań włodarzy Trzcianeckich. Widać tam postępujący rozwój miasta, a nawet imprezy są zupełnie inaczej zorganizowane. W Czarnkowie wszystko nastawione jest na zysk nic dla ludzi (sunrise, płatne parkingi)

Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 22 Sep 2017 - 12:51:03

Zawsze bawią mnie anonimowe wpisy atakujące władze Czarnkowa, zwłaszcza że na oficjalnej stronie miasta działa forum, gdzie bezpośrednio można skontaktować się z burmistrzem, ale... trzeba się ujawnić. Jak widać na tyle odwagi już nie wystarcza. Ponadto zapytany może udzielić wyjaśnień, a przecież nie o to chodzi, żeby króliczka złapać, tylko żeby gonić. Dodatkową dawką śmieszności są posty ludzi z zewnątrz, którzy albo w ogóle nie mieli, albo już nie mają wiele wspólnego w Czarnkowem, gdyż każdy mieszkaniec wie, że w mieście nie działa komunikacja miejska, koleją nieustannie dostarczany jest węgiel do jednej z firm, a obecny burmistrz nie zamierza startować w kolejnych wyborach. Zatem trudno nie odnieść wrażenia, że to zwykłe pieniactwo lub małostkowa, personala rozgrywka.
W przyszłym roku wybory, już bez dotychczasowego kandydata. Startuj! Jestem przekonany, że wówczas co pięć minut będą odjeżdżały autobusy nie tylko miejskie, ale PKS we wszystkie strony świata, szyny nie będą miały chwili spokoju, rowery będzie można wypożyczyć na każdym rogu, a Miejski Zakład Komunalny stanie się konkurencją dla... bo ja wiem, Mercedesa, Microsoftu, Sony?

Autor: Dzień_bez_samochodu (IP zapamiętane)
Data: 22 Sep 2017 - 18:06:05

Bardzo się cieszę że obecny burmistrz nie będzie już startował w wyborach. Jako obywatel mam prawo się pytać. Nikogo nie obrażam więc wszystko jest Ok. Mieszkamy w dziurze a po odłączeniu Trzcianki będzie jeszcze gorzej. Najpierw utrata praw powiatu a później jak dobrze pójdzie utrata praw miejskich. Tyle mam do powiedzenia. Dzień bez samochodu (z samochodem w Czarnkowie) dobiegł końca więc temat jest do zamknięcia.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.