Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 16 listopada 2018, piątek.  Imieniny: Agnieszki, Edmunda, Leona, Małgorzaty, Marka

R E K L A M Afree counters


Jesteś w: W moim mieście
Idź do wątku: <---->
ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Zamknięty basen.
Autor: nie_znam (IP zapamiętane)
Data: 15 Oct 2017 - 13:17:53

Dlaczego basen w Czarnkowie jest zamknięty. Byłem wczoraj i zastałem nieczynny basen. Woda jest podgrzewana więc ten basen powinien być czynny cały rok.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Piotr (IP zapamiętane)
Data: 15 Oct 2017 - 23:58:12

Proszę to pytanie zadać na stronie www.czarnkow.pl w sekcji "Zadaj pytanie burmistrzowi". To pytanie świadczy o tym, że albo rozpoczęła się już (brudna) kampania wyborcza albo autor pisząc ten post był pod wpływem czegokolwiek co sprawia, że umysł nie działa poprawnie. Co do basenu krytego to oczywiście jestem za ale znając realia czarnkowskiego budżetu raczej szybko nie powstanie taki obiekt chyba, że wybuduje go prywatna firma i będzie nim zarządzać. Dodam, że nie jestem sympatykiem obecnej władzy w Czarnkowie ale tego miasta nie stać na taki obiekt niezależnie od tego czy burmistrzem będzie ta czy tamta osoba. Dobrej nocy i udanego tygodnia (bez tak bezsensownych wpisów) życzę wszystkim.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Sev (IP zapamiętane)
Data: 16 Oct 2017 - 11:22:32

Brak słów...

Re: Zamknięty basen.
Autor: BiGBen (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2017 - 15:12:37

Wina Tuska

Re: Zamknięty basen.
Autor: Democracy Now (IP zapamiętane)
Data: 18 Oct 2017 - 09:25:36

Ze śmiechu padam, że przez tyle lat w miarę dobrze zarządzający burmistrz nie potrafi władować pieniądze w zadaszenie i zrobienie porządnego obiektu. W takim Tarnowie Podgórnym, młodzież ma obowiązkowe zajęcia z WF w wymiarze 2h tygodniowo. Poza tym jest i Lubasz niedaleko i Trzcianka, inne miejscowości więc jest racjonalny ekonomicznie i może przynosić zyski. Szkoda,że po prostu ktoś kto ma afront do wody decyduje o prawdziwej potrzebie mieszkańców. I tak ten wpis pewnie nie wejdzie na forum albo nie zostanie w ogóle zauważony przez władze, szkoda. Wystarczy mała kampania i zyski z tego by też były. Chociażby rodzice by finansowali zajęcia na basenie przez cały rok nie mówię o innych sprawach.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Agrest (IP zapamiętane)
Data: 18 Oct 2017 - 11:55:37

Jest! Powrócił! Tęskniłem za wykwitami umysłowymi obywatela Democracy Now, które niezmiennie poprawiają mi humor. Szkoda tylko, o tym wspominała już Majka w wątku o Europejskim Tygodnii Zrównoważonego Transportu, że posty dotyczące burmistrza czy funkcjonowania miasta zamieszczane są tutaj, a nie na oficjanym forum, gdzie można by było poznać stanowisko władz. Ale jaki post, taka odwaga cywilna.
Wracając do treści, szczerze się uśmiałem czytając, że bliskość m.in. Trzcianki jest racjonalnym elementem ekonomicznym przykrycia czarnkowskiego basenu. W kontekście zaawansowanych planów budowy krytego basenu w Trzciance jest wręcz odwrotnie, ale kto by się przejmował zebraniem informacji przed zamieszczeniem postu. Zresztą mieszkańcy tego miasta, po wstępnej euforii, już zaczynają liczyć i z coraz mniejszym entuzjazmem popierać inwestycję. Z tego co wyczytałem koszt budowy trzcianeckiego kompleksu ma wynieść 22 milony zł, z czego 6 ma pochodzić od gminy, 2 od powiatu, natomiast resztę ma pokryć dofinansowanie zewnętrzne. Jednak nie to jest najważniejsze, gdyż stanowi wydatek jednorazowy. Według szacunków roczny koszt utrzymania kompleksu ma wynieść 2 miliony zł, a wpływy szacowane są na około 800 tysięcy. Jasno z tego wynika, że trzeba będzie dołożyć z budżetu 1,2 milona zł. Zakładając, że kryty basen powstałby także w Czarnkowie, ta kwota byłaby jeszcze większa, również dla budżetu Czarnkowa. Jeżeli zaś chodzi o korzystanie z basenu przez uczniów, widzę tu problem logistyczny. Jak zimą, być może w śniegu, dotrzeć w 45 minut, nawet z najbliższej szkoły, na miejsce, przebrać się, wziąć udział w zajęciach, ponownie sie przebrać po uprzednim wysuszeniu i wrócić do szkoły? Dodatkowy problem stanowią koszty. Pamiętam historię z Krakowa, gdzie dzieci płacące uczestniczyły w zajęciach na basenie, natomiast dzieci rodziców, których nie było na to stać, pozostawały w szkole. Długo nie trzeba było czekać na hasła o dyskryminacji i z lekcji na basenie zrezygnowano. Zatem czy jest to "afront do wody" i działanie wrogie mieszkańcom, czy przejaw odpowiedzialnego myślenia? Co obywatel na to?

Re: Zamknięty basen.
Autor: Mieszkaniec13 (IP zapamiętane)
Data: 23 Oct 2017 - 08:30:17

Brawo Agrest

Re: Zamknięty basen.
Autor: Elza (IP zapamiętane)
Data: 24 Oct 2017 - 09:38:54

A dlaczego latem nie ma lodowska?

Re: Zamknięty basen.
Autor: Democracy Now (IP zapamiętane)
Data: 24 Oct 2017 - 15:09:26

Za nickami na nie kryją się lokalni politycy którzy są na nie i koniec, argumentacja żenująca nie poparta wiedzą ekonomiczną po prostu Panowie pluskać się nie lubią i stąd utrzymywani zapyziałego miasteczka z dala od cywilizacji. Ciekawe czy post wpuszczą ?

Re: Zamknięty basen.
Autor: Agrest (IP zapamiętane)
Data: 25 Oct 2017 - 07:06:39

Jak zwykle konkretnie, bez pomówień, z niezliczoną ilością argumentów - nauczaj mistrzu! A swoją drogą zastanawiająca jest wyrażana w każdym poście obawa przed brakiem publikacji, czyżby to ostatnie forum, w którym admin zachował jeszcze cierpliwość? Osobiście miałbym żal, gdyby w końcu ją stracił, niezmienie dobrze się bawię.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Gość2 (IP zapamiętane)
Data: 26 Oct 2017 - 20:12:18

To forum jest chore bo każdy post przechodzi przez admina i pojawia się najwcześniej kilka godzin po wysłaniu. Często jest to nie kilka godzin a kilka dni co oznacza że admin ma gdzieś to forum a moderacja jest tylko po to aby czasami nie pojawiło się nic co może być nieprzychylne obecnej władzy w Czarnkowie. Ciekawe jak to będzie po wyborach kiedy zmienią się rządy w Czarnkowie. Jakie miasto takie forum. Podczas gdy inne miasta się rozwijają Czarnków zostaje w tyle albo nawet się cofa. To już w tej chwili jest miasto dobre tylko dla emerytów i rencistów z całym szacunkiem dla tych osób. Ciekawe czy post pojawi się na forum.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Wyborca (IP zapamiętane)
Data: 27 Oct 2017 - 16:53:31

Jeszcze tylko niecały rok i rządy w tym mieście mogą się zmienić. Czy się zmienią czy nie jest zależne tylko od nas bo ty my wybieramy burmistrza oraz radę miasta.

Re: Zamknięty basen.
Autor: nazwa użytkownika (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2017 - 10:44:45

Przecież to jest miasto emerytów i rencistów a oni nie potrzebują basenu. Młodych już tutaj nie ma więc zgadzam się że budowa basenu krytego w tej chwili jest już niepotrzebna. Kilka lat temu trzeba było pomyśleć aby zatrzymać młodych. Dzisiaj jest już za późno. Miasto umiera i będzie umierać niezależnie od tego czy będzie nim rządzić ten czy tamten burmistrz. Dobranoc Czarnków.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Democracy Now (IP zapamiętane)
Data: 05 Nov 2017 - 20:49:32

To jest prymitywne myślenie, niezwykle krzywdzące i już dawno nieaktualne, że osoby starsze nie korzystają z basenów, uważam, że to stereotypowe myślenie. Ta kategoria wiekowa jeszcze bardziej korzysta, wystarczy spojrzeć na Suchy Las, Tarnowo Podgórne, Swarzędz, o Poznaniu nie wspominając. Poza tym ma czas i pieniądze. Powiem wprost brak posiadania basenu jest zwykłym obciachem i porażką. Naprawdę nie rozumiem logiki tutejszych władza, które są na nie. W szczególności nie rozumiem burmistrza, który jakby nie patrzeć należy do tych, co dobrze kieruje miastem co by nie było zarzutów o politykę, W gruncie rzeczy tej nie ma, gdyż alternatywy dla Francisca S. po prostu nie widzę i jest to dobry gospodarz ale coś tu musi się w myśleniu zmienić, argument nie bo nie, po prostu mnie powala. Argumenty, które nie mają realnie odniesienia do ekonomii a są sloganami wyssanymi z palca i tyle.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Piotr (IP zapamiętane)
Data: 14 Nov 2017 - 13:37:01

Krytego basenu nie ma i nie będzie. Z niecierpliwością czekam na wybory, może jak zmieni się władza, zwłaszcza odpowiedzialna za ośrodek sportu i rekreacji coś się zmieni na lepsze. Nie mówiąc już o basenie, gdyż w obecnej sytuacji, gdy miasto Trzcianka planuje budowę basenu, Czarnków nie ma już szans na taką inwestycję, a po części koszty utrzymania są dosyć drogie. Jednak podsumowując w mieście Czarnków nic się nie dzieje szczególnego, jeśli chodzi o sport od dłuższego już czasu. Mało ciekawych obiektów, imprez, gdzie można spędzić czas wolny dla ludzi w różnym wieku. Seniorzy również potrzebują inicjatyw.

Re: Zamknięty basen.
Autor: xyz (IP zapamiętane)
Data: 15 Nov 2017 - 01:04:03

10 tysięcy złotych i namiot nad basenem stoi. Woda jest podgrzewana więc nie byłoby żadnego problemu a 10 tysięcy to jest kropla w budżecie miasta. Tylko czy nasi włodarze chcą aby basen był czynny cały rok? To pytanie pozostawiam otwarte. Niech każdy odpowie na nie sam.

I znowu to samo. "Wciśnij Wyślij wiadomość w celu skierowania postu do zatwierdzenia przez moderatora." A moderator zapewne śpi bo jest środek nocy.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 15 Nov 2017 - 20:28:45

Objawił się następny "tytan ekonomii" i przyznaję rację Agrestowi, jest zabawa. Nie wiem skąd kwota10 tysięcy, ale jak się domyślam, za tę sumę nikomu nie będzie się opłacało nawet rozłożyć tej konstrukcji na zimę i zlikwidować na lato (dźwigi, ludzie z uprawnieniami do pracy na wysokościach, itp.), nie wspominając o wartości samego namiotu. Scena na placu Wolności w 2011 roku kosztowała około 100 tysięcy, a ileż więcej materiału trzeba zużyć na przykrycie choć jednego basenu z dostępem do toalet i przebieralni. Był też pomysł z ustawienie balonu, ale jak sądzę z tych samych powodów nie wyszedł poza fazę projektu. Nie bez znaczenia pozostaje też atrakcyjność takiego rozwiązania, która wydaje się niewielka w porównaniu ze zjeżdżalniami, saunami, jacuzzi w innych obiektach. Ponadto xyz sugeruje, że 10 tysięcy to wszystkie wydatki, bo woda jest podgrzewana, ale za wodę, chemię, konserwację urządzeń, prąd, personel trzeba zapłacić. Jestem pewna, że władze miasta dadzą Ci nie tylko 10, ale 20, 30, a nawet 50 tysięcy jak przejmiesz i otworzysz basen na zimę.
Mam nadzieję, że nie tylko włodarze, ale przede wszystkim mieszkańcy miasta zachowają zdrowy rozsądek i będą korzystać z pływali w innych miastach, pozwalając ich samorządom obciążać swoje budżety, a sami będą się cieszyli na przykład kolejnymi drogami (ul. Nojego), halami (planowana przy LO), ścieżkami rowerowymi (przy Noteci), odrestaurowanymi kamienicami (ul. Kościuszki), itd.

Re: Zamknięty basen.
Autor: Jaś (IP zapamiętane)
Data: 18 Nov 2017 - 20:58:16

Do xyz.
A więc wszystko przed Tobą. Za rok mamy wybory samorządowe. Zgłoś swoją kandydaturę, wygraj i "...10 tysięcy złotych i namiot nad basenem stoi". To takie proste, prawda?
A tak mówiąc na poważnie, Twoja opinia to kupa śmiechu. Z przewagą kupy.....

Wybory
Autor: Jacek1980 (IP zapamiętane)
Data: 27 Nov 2017 - 12:38:53

Jak wygram wybory to postawie basen z prawdziwego zdarzenia oczywiście z wykorzystaniem tego co już zostało wybudowane. Kandydaturę ogłosze na wiosnę. Rozpoczne starania o budowę zachodniej obwodnicy Czarnkowa. Złożę wniosek o dofinansowanie rewitalizacji skoczni i toru saneczkowego wraz z budową tzw. letniego toru saneczkowego. Pozyskam inwestorów na tereny przy wschodniej obwodnicy Czarnkowa. Dzisiaj te tereny są nie wykorzystane a obwodnica jest już ponad dwa lata temu otwarta. Oczywiście realizowane będą działania własne gminy miasta Czarnków. Więcej informacji wkrótce.

Re: Wybory
Autor: Elza (IP zapamiętane)
Data: 28 Nov 2017 - 08:56:07

Jacek na prezydenta!


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
To forum jest moderowane. Twoje wiadomości będą niewidoczne dopóki nie zostaną zatwierdzone przez moderatora lub administratora
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.