Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Fotogaleria
    Nowe forum     Reklama     Katalog firm     Archiwum
Dzisiaj jest: 25 czerwca 2017, niedziela.  Imieniny: Doroty, Jana, Łucji, Wilhelma, Witolda

R E K L A M A

free counters


KULTURA
I ATRAKCJE
 
Kultura
Atrakcje


UWAGA!
WAKACJE Z KULTURĄ

Od kilku lat w okresie wakacji Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie przygotowuje cykl spotkań pod wspólną nazwą "Wakacje z kulturą".

W każdy wtorek i czwartek przy scenie na placu Wolności odbywać się będą różnorakie zajęcia - zabawy, gry i warsztaty - prowadzone przez instruktorów i pracowników Miejskiego Centrum Kultury. Dzieci będą miały możliwość rozwoju talentów plastycznych, tanecznych i wokalnych. Nie zabraknie ćwiczeń manualnych z wykorzystaniem materiałów dekoracyjnych i plastycznych. Ponadto w sierpniu zostaną przygotowane warsztaty taneczne dla dzieci, które odbywać się będą w budynku Czarnkowskiego Domu Kultury. Na tych zajęciach taneczno - muzycznych, młodzi tancerze nie tylko będą przygotowywać układy taneczne, ale także zadbają o poczucie rytmu oraz wrażliwość muzyczną.

Swoją ofertę przygotowuje również kino "Światowid", bowiem dwa razy w tygodniu w ramach "Poranków filmowych" kino zapraszać będzie na specjalne seanse przeznaczone tylko dla najmłodszych, z promocyjną ceną biletu /10 zł, zarówno w wersji 2D i 3D/. Repertuar kina znaleźć można na stronie www.kino.czarnkow.pl.

Podobnie jak w ubiegłym roku w Czarnkowskim Domu Kultury odbywać się będą także zajęcia pod nazwą "Wakacje z Robomaniakami i lego". Jest to idealne połączenie świetnej zabawy z edukacją. Ćwiczenia związane z budowaniem modeli pozwalają rozwinąć wyobraźnię oraz umiejętność logicznego i przestrzennego myślenia, pobudzają naturalną motywację do zdobywanie wiedzy. Dzięki pracom w grupach rozwijają także zdolności związane z kompetencjami społecznymi, które w dzisiejszym świecie są niezwykle istotne. Umiejętności te dzieci zdobywają poprzez własne doświadczenia. Program tych zajęć jest tak skonstruowany, aby dzieci mogły systematycznie zdobywać wiedzę i nauczyć się praktycznych umiejętności. Jest to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu w okresie wakacji. Wszystkie informacje o tych zajęciach znajdują się na stronie www.robomaniacy.pl oraz na plakatach.
Turniej Piłki Nożnej


Regulamin

1. Organizatorzy: OSiR w Czarnkowie, animator - Jerzy Kucharski.

2. Miejsce: Boisko "Orlik" w Czarnkowie przy ul. Wronieckiej 61.

3. Termin: 30 czerwca 2017 roku godz. 17.30

4. Cel: Popularyzacja zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowania sportem i wspomaganie inicjatyw.

5. Uczestnictwo: Młodzież miasta i gminy Czarnków.

6. Warunki uczestnictwa: Każda drużyna przed rozpoczęciem rozgrywek doręczy do dnia 29 czerwca imienną listę zawodników. Zawodnik może występować tylko w jednej drużynie. Drużyna występuje w wybranych przez siebie strojach.

7. Zasady gry:
 • Drużyna może zgłosić 8 zawodników bez możliwości dokonania zmian w czasie rozgrywek (na boisku 5+1 bramkarz).
 • Mecze odbywają się w system każdy z każdym.
 • Czas gry wynosi 15 minut bez zmian stron.
 • Zawody rozgrywane będą piłką nożną.
 • Zmiany zawodników powrotne "systemem halowym".
 • Wprowadzenie piłki do gry z automatu bramkowego może odbywać się ręką lub nogą bramkarza.
 • Pola karne oznaczone w obrębie jego linii.
 • Pozostałe przepisy reguluje PZPN - zgodnie z przepisami piłki nożnej.

  8. Punktacja:
 • Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 pkt.
 • Za remis 1 pkt.
 • Za przegraną 0 pkt.

  9. Kolejność:
  O zajęciu miejsca decyduje: ilość zdobytych punktów.
  Przy dwóch zespołach jednakową ilością punktów o zajęciu miejsca decyduje:
 • różnica bramek,
 • większa liczba strzelonych goli,
 • bezpośredni pojedynek z zainteresowanym zespołem.

  10. Dyscyplina:
 • W rozgrywkach obowiązują kary upomnienia: 1 min, 2 min, całkowite wykluczenie.
 • W przypadku niesportowego zachowania zawodnik może być odsunięty od trzech spotkań lub całkowicie wykluczony z rozgrywek.

  11. Nagrody zespołowe: Miejsca na podium: medal i dyplom.

  12. Organizatorzy zapewniają:
 • Obsługę sędziowską.
 • Prowadzenie dokumentacji rozgrywek.
 • Grę fair play.
 • Narzutki.

  13. Ochrona danych osobowych:
  1. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane w celach przeprowadzenia imprezy, wyłonienia zwycięzcy i przyznania, wydania, odbioru nagrody.
  2. Dane osobowe uczestników będą wykorzystywane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2015.2135 z dnia 16 grudnia 2015 roku). Administratorem danych osobowych jest Organizator.
  3. Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
  4. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, lecz ich niepodanie lub brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia udział w imprezie.
  5. Jednocześnie każdy uczestnik wyraża zgodę, bez zobowiązań i kompensaty dla niego, do publikacji, pokazania i wykorzystania w zależności od wyboru zdjęć, wizerunku, portretu, nazwiska, głosu i danych biograficznych z imprezy w dowolnym formacie i we wszystkich mediach istniejących obecnie i w przyszłości.

  Regulamin zawodów będzie wywieszony na tablicy ogłoszeń na orliku oraz będzie dostępny na stronie internetowej www.osir.czarnkow.pl. W sprawach spornych lub nie objętych regulaminem - decyduje organizator. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu odszkodowania za zaginione mienie i przedmioty osobiste uczestników rozgrywek. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje.  Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej


  Regulamin

  Organizatorzy: OSiR w Czarnkowie.

  Miejsce: Boisko do piłki plażowej przy basenie, ul. Nowa 8; Czarnków.

  Termin: 2 lipca 2017 roku, godz. 10.00. Zapisy do dnia 2 lipca br. do godz. 9.30.

  Cel: Popularyzacja zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowania sportem i wspomaganie inicjatyw młodzieżowych.

  Uczestnictwo: Do turniejów mogą zgłaszać się drużyny 2-osobowe (także mieszane). Zawodnicy powinni mieć ukończone 15 lat. Uczestnicy przy przystąpieniu do rozgrywek muszą złożyć u organizatora zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w ww. rozgrywkach lub zobowiązani są do złożenia podpisanych własnoręcznie oświadczeń (niepełnoletni podpisane przez prawnych opiekunów) o zdolności tj. braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach rekreacyjnych.

  Warunki uczestnictwa: Każda drużyna biorąca udział w turnieju winna wpłacić wpisowe w kwocie 20zł. od drużyny.

  Zasady gry: Gra prowadzona będzie systemem pucharowym lub każdy z każdym w zależności od ilości uczestników.

  Nagrody: Pieniężne za I-III miejsce, dyplom.

  Sprawy organizacyjne: Za wszelkie kradzieże zaistniałe podczas rozgrywek OSiR nie ponosi odpowiedzialności. Zawodnicy odpowiadają za swe rzeczy we własnym zakresie. Sprawy, które nie objęte są regulaminem rozstrzyga organizator (w odniesieniu do aktualnych przepisów PZZPS). Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

  Ochrona danych osobowych:
  1. Dane osobowe uczestników będą przetwarzane w celach przeprowadzenia imprezy, wyłonienia zwycięzcy i przyznania, wydania, odbioru nagrody.
  2. Dane osobowe uczestników będą wykorzystywane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2015.2135 z dnia 16 grudnia 2015 roku). Administratorem danych osobowych jest Organizator.
  3. Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
  4. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, lecz ich niepodanie lub brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia udział w imprezie.
  5. Jednocześnie każdy uczestnik wyraża zgodę, bez zobowiązań i kompensaty dla niego, do publikacji, pokazania i wykorzystania w zależności od wyboru zdjęć, wizerunku, portretu, nazwiska, głosu i danych biograficznych z imprezy w dowolnym formacie i we wszystkich mediach istniejących obecnie i w przyszłości.

  Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem OSiR w Czarnkowie, ul. Nowa 8, tel. 067/255 26 95.  Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie
  Miasto Czarnków

  zapraszają na  CZARNKÓW DANCE FESTIVAL
  28 - 29 lipca 2017 roku

  Pierwszego dnia festiwalu, podczas "Disco Polo Night", wystąpią: Freaky Boys, Dbomb, Mig oraz Weekend, natomiast w drugim dniu, podczas "Sunrise Dance Party", pośród znanych i lubianych DJ wystąpi m.in. szwajcarski duet "Remady & Manu-L".

  Bilety w sprzedaży od 16 czerwca w następujących cenach:

 • zakupione w przedsprzedaży przez Internet na www.bilety24.pl oraz w kasie kina "Światowid":
  35 zł - bilet na "Disco Polo Night"
  35 zł - bilet na "Sunrise Dance Party"
  50 zł - karnet na obie imprezy (dwa osobne bilety do wykorzystania, bilety można udostępnić osobie trzeciej)
  Uwaga! Karnety tylko w przedsprzedaży!

 • zakupione w dniu imprez:
  50 zł - bilet na "Disco Polo Night"
  50 zł - bilet na "Sunrise Dance Party"  Tak było w zeszłym roku  XV RODZINNE RAJDY ROWEROWE
  "Soboty na dwóch kółkach"  Rodzinne Rajdy Rowerowe to cykl ośmiu imprez rekreacyjnych /5 wycieczek wiosennych i 3 jesienne/. Miłośników turystyki rowerowej zapraszamy na kilkunastokilometrowe wycieczki wokół Czarnkowa. Każdy etap rajdu przebiegać będzie inną trasą, po drogach o stosunkowo małym ruchu kołowym. Głównym celem "Sobót..." jest popularyzacja aktywnego wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu, a także przybliżenie lokalnych atrakcji turystycznych oraz poznanie piękna Ziemi Nadnoteckiej. W rajdach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane i turyści indywidualni.

  Aby umożliwić udział w rajdach wszystkim zainteresowanym, niezależnie od wieku i kondycji, poszczególne etapy będą miały podobny przebieg i charakter: start spod Czarnkowskiego Domu Kultury, potem przejazd na "półmetek" - tam: posiłek, losowanie nagród z "worka szczęścia", wspólna fotografia. Następnie powrót do Czarnkowa - długość poszczególnych etapów nie powinna przekroczyć 30 km.

  Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą brać udział w rajdach wyłącznie pod opieką osób dorosłych! Uczestnicy rajdów nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność.

  Trasy i terminy edycji wiosennej (start 10.00 - Czarnkowski Dom Kultury)

  8 kwietnia /patronat: sklep sportowy p. Prellwitz - ul. Rybaki/
  Czarnków - Gębice - Czarnków

  29 kwietnia /patronat: firma optyczna Bartosz Stawiński, pl. Wolności/
  Czarnków - Lubasz - Czarnków

  6 maja /patronat: Bank Spółdzielczy w Czarnkowie/
  Czarnków - Kuźnica Czarnkowska - Czarnków

  27 maja /patronat: Nadleśnictwo Sarbia/
  Czarnków - Sarbia - Czarnków

  10 czerwca /patronat: Czarnkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa/
  Czarnków - Śmieszkowo - Czarnków

  Terminy zgłoszeń (bardzo prosimy o ich przestrzeganie): swój udział prosimy zgłaszać do każdej środy poprzedzającej dany etap!

  Wpisowe - płatne przed każdym rajdem:
 • rodzina (bez względu na ilość osób) - 5 zł,
 • uczestnicy indywidualni i grupy zorganizowane - 2 zł,
 • członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej - 1 zł.

  W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają:
 • posiłek na trasie każdego etapu rajdu,
 • Książeczkę rajdową,
 • znaczki i pieczątki pamiątkowe dla każdego uczestnika rajdu,
 • obsługę przewodnicką i techniczną,
 • "worek szczęścia" - losowanie drobnych nagród rzeczowych na zakończenie każdego etapu w myśl zasady - dla każdego coś miłego,
 • losowanie nagród na zakończenie całej edycji rajdów: w myśl zasady - im więcej zaliczonych Sobót... tym cenniejsze nagrody. Ponadto inne nagrody dla uczestników wszystkich etapów wiosennych i jesiennych.

  Trasy i terminy edycji jesiennej (start 9.00 - Czarnkowski Dom Kultury)

  2 września (patronat: P.W. Krystek - Krystian Nowak)
  "Sobota wyjątkowa - dwa kółka i kajaki". Spływ kajakowy zostanie zorganizowany na rzece Piława z zakończeniem w Dobrzycy. Ponadto zostanie przygotowana także trasa rowerowa do Boruszyna. Z uwagi na ograniczoną liczbę kajaków zainteresowanych spływem prosimy o ostateczne zgłoszenia do 28 sierpnia. Dla kajakarzy wpisowe na ten rajd 30 zł, członkowie sekcji 15 zł. Wpisowe dla rowerzystów 2 zł, członkowie sekcji 1 zł.

  23 września (patronat: Adeon Wydawnictwo Tebra Czarnków)
  Czarnków - Sarbia - Czarnków
  /spotkanie z Kurkowym Bractwem Strzeleckim/

  7 października (patronat: przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski)
  Czarnków - Rosko - Czarnków
  /spotkanie z kowalem/

  Patronat nad rajdami rowerowymi sprawują:
  Miasto Czarnków i Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki
  Patronat medialny:
  Tygodnik Powiatowy Nadnoteckie Echa i Internetowy Serwis Informacyjny www.Czarnkow.INFO

  Dotychczas pokonane etapy
  Tak było w zeszłym roku
  Strona Rowerowej Sekcji Turystycznej
  Trasy rowerowe wokół Czarnkowa
 • O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |  Czarnkow.pl  |   NetBase Czarnkôw  |  Strony WWW o Czarnkowie
  Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 22U, tel./fax (067) 356-68-35, czarnkow.info@onet.pl
  © Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.