Strona główna     UrzÄ™dy     Kultura i atrakcje     W mieÅ›cie     Archiwum
Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024, piÄ…tek.  Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Ryszarda

POWIATOWE ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI

W auli internatu szkół prowadzonych przez Edukację Lubasz po raz trzeci spotkali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. O miano najsilniejszych walczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. To trzecie tego typu wydarzenie. Zawodom towarzyszyła zdrowa rywalizacja.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem uczniów, którzy wzięli udział w zawodach. Widać było, że siłownia nie jest im obca - mówił wicestarosta czarnkowsko - trzcianecki Jacek Klimaszewski. - Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w wyciskaniu sztangi za walkę - dodał.

Za nami III Powiatowe Zawody w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi dla Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego 2017. W rozgrywkach wzięły udział cztery szkoły: ZS Krzyż Wlkp., ZST Trzcianka, ZSP Czarnków oraz szkoły prowadzone przez Edukację Lubasz. Uczniowie walczyli o każde jedno wyciśnięcie sztangi, dlatego końcowe wyniki wymagały dogrywek. - Celem zawodów było zaktywizowanie młodzieży do ćwiczeń siłowych. Poziom jaki prezentowali uczniowie był bardzo wysoki, padły aż 2 rekordy, a o miejsca 1-3 musieliśmy organizować dogrywki - mówił nauczyciel wychowania fizycznego z Edukacji Lubasz Jakub Kurkiewicz. - Cieszy fakt udziału dziewcząt w zawodach. Mam nadzieje, że za rok uda nam się zorganizować IV edycję w podobnych kategoriach - dodał.

W kategorii dziewcząt oraz konkurencji chłopców 100% masy ciała, pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie z Edukacji Lubasz. To właśnie ze Szkół im. I.J. Paderewskiego wzięło udział w zawodach najwięcej osób. W wyciskaniu 50% masy ciała u chłopców 1 miejsce zdobyła Edukacja Lubasz, druga pozycja przypadła ZSP w Czarnkowie, a na trzecim stopniu podium stanął ZS w Krzyżu Wlkp.

Zawody zostały zorganizowane przez Edukację Lubasz we współpracy z Wydziałem Promocji, Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. Zadanie to zostało wpisane w harmonogram realizacji "Programu Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim na rok 2017".

3 miejsce: Dawid Szlendak

O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startowÄ…  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury