Czarnkow.INFO - Internetowy Serwis Informacyjny
    Strona główna     Urzędy     Kultura i atrakcje     W mieście     Archiwum
Dzisiaj jest: 21 kwietnia 2024, niedziela.  Imieniny: Bartosza, Feliksa, Jarosława, Konrada



free counters


XXII SALON WIELKOPOLSKI 2023
- posiedzenie jury



Jury w składzie:
prof. Marcin Berdyszak - Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu - przewodniczący
Olga Urban - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Ewa Gbiorczyk - prezes Zarządu Krajowego Związku Artystów Plastyków
Emilia Stawujak - przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie

na posiedzeniu w dniu 28 października 2023 r. w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie obejrzało i oceniło 132 prace 58 autorów, obejmujące różne dziedziny sztuk plastycznych, zgłoszonych na XXII Salon Wielkopolski 2023. Jury postanowiło zakwalifikować na wystawę 59 prac oraz przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix - nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego
dla Roberta Bartela ze Skórzewa za prace: "Nauka spadania", "Opowiadacze ulotnego czasu"

I Nagroda Starosty Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego
dla Krzysztofa Pasztuły z Katowic za pracę: "The Gates of Haeven 2"

II Nagroda Burmistrza Czarnkowa
dla Małgorzaty Nasiłowskiej z Warszawy za pracę: "Błękitna rapsodia"

III Nagroda Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury
dla Agnieszki Czerwińskiej z Warszawy za pracę: "Człowiek - Drzewo"

Nagroda Związku Artystów Plastyków im. Grażyny Jagienki Rębarz
dla Marcina Ziółkowskiego ze Świdnika za pracę "322" posiedzenie"

wyróżnienia dla:
Agnieszki Jankowskiej z Lublina za pracę "Ballada o niej"
Damiana Kłaczkiewicza z Szamotuł za pracę "Poskładajmy to (Design for Tomorrow)"
Agnieszki Lisiak "Skórka" z Ostrowa Wielkopolskiego za cykl prac "Ślady Człowieka"

Zakwalifikowani na XXII Salon Wielkopolski 2023:

Barbara Aleksanderska - Zielona Góra - "Trwanie"
Robert Bartel - Skórzewo - "Nauka spadania", "Opowiadacze ulotnego czasu"
Katarzyna Bukowska - Pruszków - "W głębi duszy"
Agata Ciesielska - Shovkun - Bydgoszcz - "Female I", "Female II", "Female III"
Stanisław Cholewa - Karków - "Portret zbiorowy XII", "Portret zbiorowy XIII"
Adam Czech - Gliwice - "At the Golden spot 4", "Transformation process - dawn"
Agnieszka Czerwińska - Warszawa - "Człowiek - Drzewo"
Hanna Danielak - Poznań - "Pożegnanie"
Paweł Delekta - Bielsko-Biała - "Obiekty VI - C", "Ślady przeszłości II"
Bogusław Doba - Wronki - "Dopóki oddycham nie tracę nadziei - dum spiro, spero"
Agata Dorobek - Poznań - "Droga do domu" - dyptyk, "Droga do domu II"
Jerzy Gorbas - Nadole - "Postać"
Danuta "Dagry" Grabowska - Piła - "Istota przestrzeni"
Aleksandra Hanaj - Podgórska - Giewartów - "Kawiarenka w Alcudii"
Magdalena Hanysz - Stefańska - Gdynia - "Motylanka"
Danuta Helak - Krosno - "Liść kalanchoe", "Liść kalanchoe - zewnętrzne"
Wacław Jagielski - Nowy Sącz - "Oczekiwanie na ocieplenie", "Tatrzański pejzaż - marzec 2022", "Smreczyński staw III"
Agnieszka Jankowska - Lublin - "Ballada o niej"
Katarzyna K. Jeziorkowska - Gębiczyn - "Constans.2 - Indaganda projektowa - architektura-1-", "Constans.2 - Indaganda projektowa - architektura-2-", "Constans.2 - Indaganda projektowa - architektura-6-"
Paweł Kiełpiński - Poznań - "Szara Flaga" - tryptyk
Damian Kłaczkiewicz - Szamotyły - "Poskładajmy to (Design for Tomorrow)"
Agnieszka Lisiak "Skórka" - Ostrów Wielkopolski - z cyklu "Ślady człowieka"
Łukasz Milak - Kalinowski - Końskie - bez tytułu
Małgorzata Nasiłowska - Warszawa - "Błękitna rapsodia"
Rozalia Nowak - Poznań - "Myśli nocą"
Krzysztof Pasztuła - Katowice - "The Gates of Heaven 2", "The Gates of Heaven 3", "The Gates of Heaven 4"
Natalia Pawlus - Skotwina - "Nie wahaj się zapytać"
Andrzej Ratajczyk - Łomianki - "Interitus fatum", "Memory of space", "Elatio in nihilum"
Bożena Ratyńska - Hornówek - "Za szybą"
Żaneta Rzepa - Lanckorona - "Pax I", "Pax VII"
Sylwia Katarzyna Stodolna - Ostrów Wielkopolski - "Księżycowy krajobraz (na Ziemi?)"
Weronika Tadaj - Królikiewicz - Pasym - "Lemoniada, oranżada, wywołuję wojnę przeciwko...", "Narysuję ci rzekę", "Podłoga..."
Tadeusz Topolski - Konin - "Wiatr, Wicher, Huragan"
Anna Wajda - Cieszyn - "Na szczęście - Widmo Brockenu I"
Magdalena Wesołowska - Bytom - "Morze", "Mgła"
Nina Zielińska - Krudysz - Łańcut - "Jesienne dysocjacje III"
Marcin Ziółkowski - Świdnik - "322 posiedzenie" Patryk Piotr Zysnarski - Poznań - z cyklu "Czujące"


Fot. Karolna Rążewska - Golik
O serwisie  |   Dodaj do ulubionych  |   Ustaw jako startową  |   Miasto Czarnków  |   Miejskie Centrum Kultury
Redakcja Czarnkow.INFO: 64-700 Czarnków, os. Parkowe 21/37, tel/fax 600 545 261, czarnkow.info@onet.pl
© Marcin Małecki Jacek Dutkiewicz 2004-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.